Kad Sergej diriguje, "Zlatni Orlić" pokazao Fiorentini šta je izgubila!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 09. januar 2016.

• 20:01

Sergej Milinković Savić centralna figura u pobedi prežaljenog Lacija na "Frankiju"! Postigao i gol posle sjajnog prodora!

Kad Sergej diriguje,
Lacio je još jednom pokazao da ume protiv Fiorentine.

Ponovo su opdigrali iznad očekivanja, kontrolisali su igru, a Sergej Milinković Savić koji se vratio posle supenzije je imao šansu, kao i Keita Balde. Iz treće prilike Rimljani vode, u samom finišu prvog poluvremena Keita je prevario čuvare i savladao Tatarasanua.

U nastavku Fiorentina nije uspevala da uzvrati, iako su "Ljubičasti" imali inicijativu Beriša je bio besposlen. Na kraju uzbudljiv finiš, Sergej Milinković Savić koji je bio i najbolji igrač meča je duplirao prednost gostiju, da bi Ronkalja u narednom napadu samo ublažio poraz Toskanaca.

I to nije bilo sve, domaćin je jurnuo napred, Felipe Anderson je u svojoj možda poslednjoj utakmici za klub (na meti je Junajteda) postavio konačnih 3:1 za Lacio.

Sergej je bio letos blizu Firence, završio je u Laciju i sada je pokazao Fiorentini šta je izgubila.

Fiorentina je propustila šansu da preskoči Inter na tabeli i prenoći na vrhu, ovako ostaje druga, ali bi sutra mogla da padne na četvrto mesto, ako Juventus dobije Sampdoriju, odnosno Napoli slavi na "Matusi" protiv Frozinonea.

Gol Keite Baldea možete videti ovde.

U prvom meču dana, Karpi je dobio u Modeni Udineze, izveštaj možete pročitati ovde večerašnji program zatvaraju Roma i Milan (20:45), dok su ostali mečevi na programu u nedelju.