16:58

Fantastična partija Sergeja Milinković-Savića.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Rimski timovi su danas bili odlični.

Lacio je na svom terenu bio bolji od Đenove, bilo je i više nego ubedljivih 4:0 (2:0).

Sergej je već u 7. minutu pokazao da je u dobroj formi, postigao je gol nakon dodavanja Imobilea, a prethodno je osvojio loptu na sredini terena čime je stvorio šansu svom timu.

Do kraja prvog poluvremena ponovo je kapitulirala ekipa Đenove. Stefan Radu je sa ivice kaznenog prostora uspeo da postigne novi gol, sjajan je to bio šut rumunskog fudbalera za velikih 2:0.

U 59. minutu je sve bilo rešeno. Sergej je poslao fenomenalan pas ka Kaisedu koji je zaobišao golmana i postigao gol za 3:0.

Konačnih 4:0 postavlja Imobile u 78. minutu.

Roma je uspela da  ostvari veoma bitnu pobedu protiv Lećea u gostima i da na taj način uhvati priključak sa vodećim timovima italijanske Serije A.

Jedini gol na utakmici postigao je Edin Džeko u 56. minutu.

Inače, Aleksandar Kolarov je u 80. minutu mogao da potvrdi pobedu, ali je promašio penal.

U duelu Udinezea i Bolonje domaći su slavili sa 1:0, a jedini gol postigao je Stefano Okaka u 27. minutu.