• Autor: Miloš Marković

• 17. oktobar 2015.

• 22:20

Brazilac sam pobedio Rajo Valjekao i svom timu doneo tri boda.

Barselona je dobro otvorila meč protiv Rajo Valjekana, pokušali su u prvih deset minuta preko Rakitića koji je imao prvu najbolju priliku na meču, a potom i preko Suareza nakon greške golmana gostiju, ali je rezultat ostao nepromenjen.

I onda, kako to obično biva - kazna.

Guera je iskoristio uspavanost odbrane Barselone i loše pozicioniranog Pikea, uleteo na pravo mesto i poslao loptu iza leđa Brava.

Zabrinutost navijača je kratko trajala, na scenu je stupio Nejmar. Brazilac je u roku od deset minuta dva puta srušen u kaznenom prostoru, iskoristio je oba penala, preokrenuo rezultat i na odmor svoj tim odveo sa rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu je nastavljeno u istom ritmu, Nejmar je potpuno dominirao.

U 69. minutu je uspešno u mrežu smestio odbitak od stative, a samo minut kasnije iskoristio laganu loptu na asistenciju Suareza, koji je odradio veliki deo posla.

Nije to bilo sve, Nejmar je na kraju i zabeležio asistenciju, spakovao loptu Urugvajcu koji je postigao i peti gol za Barselonu.

Rajo je u finišu utakmice uspeo da stigne do još jednog gola, preko Jozabeda su gosti smanjili na 5:2. Barselona i Real Mardrid su na čelu tabele, sa 18 bodova, Viljareal ima utakmicu manje i svoj meč igra sutra.

Golove sa utakmice možete pogledati OVDE.