Kad je teško - Kristijano Ronaldo!

subota 14.10.2017.
18:06

Fudbaleri madridskog Reala slavili su u susretu osmog kola španske Primere, na gostovanju povratniku u najviši rang.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Izabranici Zinedina Zidana su se dobro pomučili na stadionu "Alfonso Perez" protiv ekipe Hetafea, na kraju su golom Kristijana Ronalda u smiraj susreta došli do trijumfa od 1:2 (0:1).

Kristijano Ronaldo je prvi pripretio, imao je dobru priliku u 11. minutu, ali je Guaita sjajno sačuvao svoju mrežu, dobio je i ovacije sa tribina za svoju bravuru.

Nije bilo preterano dobrih prilika na obe strane, a onda je u 39. minutu jako lep gol postigao Karim Benzema.

Francuski fudbaler koji se vratio u postavu Reala nakon povred je iskoristio nesporazum odbrambenih igrača Hetafea, lepo je izbacio jednog defanzivca, izbio sam pred Guaitu i preciznim udarcem u dalji ugao ga maitrao za vođstvo Reala.

Taj gol pogledajte u nastavku.

To je bilo sve od prvog poluvremena, a domaćin nakom 10ak minuta igre u nastavku uspeva da dođe do gola.

Odlično je tekla akcija domaćih fudbalera, lopta je stigla do Portilja na desnoj strani, a ovaj je poslao dobar pas ka Molini, koji u padu uspeva da pošalje loptu pored Kasilje za 1:1.

Real je pokušavao da vrati prednost na sve načine, odličnu šansu u 73. minutu imao je Kristijano Ronaldo, ali je neshvatljivo kako je sa manje od metra udaljenosti od praznog gola gostiju, promašio čitavu loptu.

Ipak, iskupio se Portugalac 12 minuta kasnije. Isko mu je poslao fantastičnu loptu, Ronaldo je uhvatio volej desnom nogom i matirao nemoćng Guaitu za novo vođstvo Madriđana.

Imao je Hetafe dve solidne šanse do kraja, ali je Kasilja ostao nesavladan, te je Real ipak upisao tri boda.

Real je sada na drugom mestu na tabeli sa 17 bodova, četiri manje od vodeće Barselone, koja večeras u osmom kolu gostuje na stadionu "Vanda Metropolitano" ekipi Atletiko Madrida. Hetafe je 14. sa osam bodova.

35 Komentara

Breaking Bad
Saturday, 14.10.2017
23:43

Koja je kapitenčina Serhio Ramos, čovjek je cijelu noć povraćao i imao stomačne probleme, danas odigrao svih 90 minuta, a na poluvremenu je skoro pao u nesvjest... Gine za Real.

22:31

Nisam gledao utakmicu, ali sam pročitao da je Real bio očajan, ali i da je Hefafe dao gol iz ofsajda? Zašto to ne pišete? Eto mogao je Real izgubiti 2 boda zbog toga, da je Ronaldov gol iz ofsajda bilo bi 100 komentara sigurno, bila bi posebna vijest za to i tu hrpa komentara dežurnih pljuvača Reala, zna se koji.

HHadzimontagic
Sunday, 15.10.2017
08:13

Kad se razumijes u ofsajde, napisi koliko je Real postigao golova u LS iz ofsajda, ne moras sve, samo one najvaznije.

20:07

2 gola Ronalda Bajernu, gol Ramosa u finalu 2016.

RMDmadritista
20:45

Cudno kako ne znate ni da spomenete da je bio cist ofsajd kod gola Hetafea, ali zato kada Real ili Barsa daju gol iz ofsajda to uvek bude naglaseno. Real jeste pobedio ( izvukao se ) ovu utakmicu, ali igra je bila losa u nekim momentima i dosadna, e sad da li je to namerno odigrano sa takvim tempom zbog cuvanja kapaciteta za LS ili jednostavno nisu mogli bolje ne znam. Iskreno se nadam da je ovo prvo u pitanju.

Crveno boja ljubavi
19:10

Stvarno je psihicki jak Ronaldo,ne ide ga neko vreme,pa promasi sa pola metra (jeste bila vislja lopta,ali to nije opravdanje) i opet dodje i da gol za pobedu iz nimalo lake situacije,vecina igraca posle tog promasaja ne bi dali gol jos 10 utakmica. Takodje da prokomentarisem i Tea,veoma veoma los danas,nikakva vizija u napadu,u odbrambenim zadacima rupa,a na faci mu se vidi kako glumi neku zvezdu,ne ide to tako decko,ako se ne popravi do kraja sezone predvidjam mu Hetafe karijeru.

xenon 1989
20:08

Neviđeno teška situacija za postitanje gola, 70% fudbalera ne bi ni pomislili da šutiraju iz te situacije, a 29.99% bi promašili gol, ali jedan je izlizani. ZL i za 2018. :D

22:47

Iskosa sa 12 metara a igrac pored tebe jos lopta u padu,a pre toga prazan gol promasio,tako da nije bila izgledna situacija!

scofield
19:03

Real idalje igra bez neke zelje ali bice oni pravi kad bude najvaznije. Uvek kad su se mucili u prvom delu sezone u drugom delu kad je bilo najvaznije oni su kidali, i Real i Ronaldo. Nadam se da ce sad da ga krene.

madridistatill_i_die
18:59

Asensio od Valensije neprepoznatljiv, Ahraf za svoje godine dobar, Ljorente me nije impresionirao. Ronaldo izgledao kao da nema samopouzdanja ali mislim da će sad krenuti pravo rešetanje u ligi.

08:13

Real kontra ekipa, Ansensio nije kontra igrac.

Shang Tsung
18:53

Nesto nije u redu,1-1 pre 60 i on ceka dobrih 10 minuta da ubaci Iska,Modric uopste ne ulazi i ide trka sa vremenom da li moze da se dobije mec.Real ove godine nema takvu sirinu u timu da moze previse da rotira,prosle godine su klupa bili Isko,James,Morata...

MSSZRMK
00:04

Bila je reprezentativna pauza i dosta njih su povredjeni ili bolesni.

08:14

Nije nije u redu, treba sudije dobro podmazati da se kriza ne produzi.

Sportakus
18:51

Kad je tesko - Isko. Kakav je majstor taj momak, stvarno mora da ima mjesto u 11 bez dileme

YNWA BEST
19:35

Isco izbacio Bejla kraj !! Bejl je jako slab igrac, brz dobar sut ali u duelu jedan kontakt povredjen celu sezonu to mu je problem !! Treba da se oproba negde drugde u Italiji sigurno ne tamo svaki drugi potez je krljanje... Francuska mu je najbolje resenje ili Engleska

Los Vikingos
18:50

Ljorente je previse slab fizicki za zadnjeg veznog, Kazemiro nedostaje mnogo, plus je falilo mnogo kreacije u veznom redu, Isko sto je usao napravio je razliku. Ali dobro, bitno je da su nam najpotrebniji igraci odmorni za Totenhem u utorak.

Barca4ever
18:47

Preteruje Zidan sa ovim rotiranjem. Covek zna da je ovo tesko gostovanje a ipak rotira. Shvatam da zeli da odmori igrace ali moraju da mu igraju Isko i Sebaljos koji su u zivotnoj formi. I Barsa se ovde provukla posle preokreta. Lepo je sto zeli da svakom igracu ugodi ali jednostavno se ne moze svima ugoditi i da ispadne savrseno.