Kad je gusto, proradi Barsina veza - Česi nisu izdržali!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 13. jun 2016.

• 16:49

Inijesta i Pike su pred sam kraj sjajnom akcijom bacili na noge Čehe koji su se držali veoma dobro čitavu utakmicu. Ipak, zaslužena pobeda Španije - 1:0 (0:0).

Počelo je početnim odmeravanjem snaga, a nakon toga smo gledali ono očekivano, Česi su se branili, Španci su pokušavali da napadaju.

U prvom delu igre Alvaro Morata je bio možda i najagilniji u dresu reprezentacije Španije, imao je tri prilike da postigne pogodak, jednom je bio u ofsajdu, u drugom slučaju je šutirao pored gola, u trećem je Petr Čeh bio siguran.

Upravo je napadač Juventusa bio u centru pažnje u prvom delu igre, razlog jeste uklizavanje pomoćnom sudiji, situacija koja je mnogima obeležila prvo poluvreme jer šansi praktično i nije bilo iako je Španija bila nešto bolji tim.

David Silva je bio takođe agilan, on je danas igrao 100. utakmicu u dresu reprezentacije, bio je jedan od boljih igrača oba tima u prvih 45 minuta.

Osim pokušaja Nolita i Busketsa, zabeležili smo i pokušaj nakon polukontre Čeha kada je šutirao Necid, tada je De Hea po prvi put odbranio nešto.

Posed lopte je bio 68:32 u korist Španaca, ali to jednostavno nije bilo dovoljno, na drugoj strani je bio raspoložen Petr Čeh, ali ni španski napadači nisu bili u najboljem mogućem izdanju što je bilo potrebno da se probije sjajna odbrana Čeha.

alvaro morata

U drugom poluvremenu Španci su ponovo imali šansu, Česi umalo nisu postigli autogol na samom startu, ali je Čeh ponovo bio veoma priseban.

Nakon toga dve dobre prilike za Češku, Hubnik je propustio bolju, nakon centaršuta sa desne strane loše je reagovao sa nekih 7-8 metara, De Hea je lagano pokupio loptu. Nakon toga je i Gebreselasije šutirao glavom u 65. minutu, ali nije uspeo da pogodi mrežu, već protivničkog igrača.

David Silva nakon toga ima sjajnu priliku pošto glavni sudija meča Marčinijak nije dosudio faul nad Rosickim. Lopta je došla do njega sa leve strane napada, šutirao je sa nekih 15-16 metara, ali samo pored gola, reklo bi se da je morao ovo bolje da reši.

Krenuli su tada Španci još jače ka golu Čeha, Aduric i Alkantara su bili sveži igrači u timu Del Boskea, bilo je par poluprilika, ali je Češka odbrana uvek otklanjala opasnost na vreme. Nije pomogao ni Pedro, Česi su bili neprelazni danas. Sve do 87. minuta.

Tada je na scenu stupio Đerar Pike. kružili su Španci oko odbrane Čeha, lopta je došla do leve strane na kojoj je bio Andres Inijesta koji upošljava Pikea za 1:0.

Gol u najboljem mogućem trenutku za Špance, Česi nisu uspeli da se oporave do samog kraja od ovog šoka iako su imali sjajnu šansu preko Daride koji je šutirao pravo u De Heu sa 10-ak metara iz voleja, pa "furija" sasvim zasluženo odnosi danas sva tri boda.

Dakle, Hrvati i Španci nakon prvog kola imaju po tri boda, Turci i Česi su bez bodova.