nedelja 18.03.2018.
23:01

Derbi dva Olimpika pripao Lionu.

EPA-EFE/KATIA CHRISTODOULOU

Fudbaleri Olimpik Liona slavili su na gostovanju Olimpik Marseju u okviru 30. kola francuske Lige 1, bilo je 2:3 (1:1) na "Velodromu".

Poveli su domaći fudbaleri u 31. minutu, Paje je loptu iz slobodnjaka poslao na dalju stativu, odatle je Rami ubacio loptu u petarac, gde se na pravom mestu našao Rolando, koji je ubacio loptu u mrežu Liona za 1:0.

Nekih 10ak minuta kasnije, asistent kod gola Marseja poravnava rezultat. Rami je loše odreagovao nakon centaršuta sa desne strane, pa je poslao loptu iza leđa Mandande, 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda su gosti nakon sedam minuta igre u nastavku došli do preokreta. Traore je poslao loptu ka Auaru, a ovaj je sa ivice kaznenog prostora lepo plasirao loptu u mrežu domaćina za 1:2.

Lion Marsej Bertran Traore Lukas Okampos

Prava drama usledila je u finišu, najpre je Kostas Mitroglu poravnao rezultat u 84. minutu, udarcem glavom sa oko 10ak metara od gola Liona.

Kada se činilo da će nerešen rezultat ostati na snazi, jednu dubinsku loptu je Dijaz uspeo da pošalje ka Depaju, a Holanđanin u poslednjem minutu regularnog dela postiže gol za 2:3, potpuni muk na "Velodromu".

Depaj je tako doneo i pobedu ekipi Liona, kao što je to učinio i u duelu sa Pari sen Žermenom ranije ove sezone.

Lion je četvrti, ali su ovim trijumfom prišli Marseju na dva boda zaostatka i ova dva tima će voditi veliku borbu do kraja sezone za mesto koje vodi u Ligu šampiona.