Kad igraju Srbi, Bordo je silan!

Autor: Boban Filipović
nedelja 19.02.2017.
17:51

Žirondinci ubedljivi protiv Gengama, Vukašin Jovanović i Milan Gajić zatvorili prilaze golu gostima iz Bretanje.

girondins.com

Prvi meč nedeljnog programa 26. kola francuske Lige 1 odigran je u Bordou, odakle je Gengam ispraćen sa tri komada u mreži.

Gvinejac Kamano je u stilu Tijerija Anrija doveo Žirondince u vođstvo u 13. minutu igre na asistenciju Sankarea, a u finišu prvog poluvremena prednost domaćina je duplirana. Strelac drugog gola bio je štoper Nikola Paloa, koji je bio najviši u skoku posle kornera koji je izveo Malkolm.

Gosti su posle sata igre ostali sa igračem manje jer je Martins-Pereira zaradio dva žuta kartona, a pod takvim okolnostima Bordo je deseta minuat kasnije postigao treći gol.

Kamano je ovog puta bio u ulozi asistenta, a mrežu Gengana zatresao je Labord za konačnih 3:0.

"Zlatni Orlići" Vukašin Jovanović i Milan Gajić odigrali su ceo meč, zaslužuju pohvale budući da domaćin nije primio gol.

Bordo je ostao sedmi na tabeli i izjednačio se po broju bodova sa Olimpikom iz Marselja koji je stepenicu iznad. Gengam je odmah iza današnjeg rivala sa pet bodova manje.