• 25. novembar 2012.

• 22:53

Nova ubedljiva pobeda Barselone koja je, predvođena Leom Mesijem, večeras izrešetala i mrežu Levantea.

I dvanaestu pobedu ostvarili su večeras fudbaleri Barselone u Primeri.

U poslednjem večerašnjem susretu 13. kola, Barsa je slavila sa ubedljivih 4:0 na gostovanju ekipi Levantea i tako ponovo pobegla drugoplasiranom Arletiku na tri boda razlike, dok je prednost u odnosu na Real sada ogromnih 11 bodova.

Levante je uspeo da odoli u prvom poluvremenu, zadrži početnih 0:0 posle prvih 45 minuta, ali prava kanonada gostiju usledila je početkom drugog poluvremena.

Već u 47. minutu Inijesta je kroz sredinu fenomenalno uposlio Lea Mesija za koga je realizacija bila rutina - 0:1.

Pet minuta kasnije opet isti akteri na sceni, ponovo je Inijesta sjajno asistirao, a Mesi ni ovu priliku nije propustio.

Praktično, golman Levantea je na svakih pet minuta vadio loptu iz mreže, a Inijesta je tako u 57. minutu posle dve asistencije postigao i sjajan gol sa nekih 17 metara preciznim udarcem pod prečku - 0:3.

Četvrti gol za Barsu postigao je Fabregas u 63, a domaći su u finišu imali priliku da iz jedanaesterca dođu bar do počasnog pogotka, ali je Valdes zaustavio udarac Barkera.

Golove sa večerašnjeg meča pogledajte OVDE.