Južnjaci sigurni, Napoli ne odustaje

• Autor: Boris Jovanović

• 21. april 2012.

• 22:59

Katanija i Napoli dobili u poslednje dve utakmice subotnjeg programa u Seriji A.

Napolitanci su bez problema slavili protiv otpisane Novare, a sve vredno pomena smo videli u prvom delu.

Goste iz Pijemonta je načeo Kavani nakon greške golmana Fontane, a Urugvajac je učestvovao u akciji kod drugog gola, nakon čega je kapiten Kanavaro u finišu prvog poluvremena postavio konačnih 2:0.

Napoli je preskočio Romu, sada ima tri boda manje od trećeplasiranog Lacija, ali i meč više.

Na Siciliji trijumf Katanije, dobili su Atalantu i učvrstili se na osmoj poziciji.

Gomez je u 31. minutu postigao prvi gol na meču u ne baš zanimljivoj predstavi, da bi Sejmur potvrdio pobedu "Slonova" od 2:0.

U popodnevnim mečevima Kjevo i Udineze su igrali bez golova, Parma je sa 3:0 savladala Kaljari.