Juventusova pobeda, Ronaldova revija promašaja!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 24.08.2019.
19:58

"Minimalac" za Juve u Parmi, domaćin bezopasan, Kristijano nikako da postigne gol...

ELISABETTA BARACCHI

Start Serije A u Parmi, pun "Tardini", šampion Juventus predvođen Ronaldom na otvaranju. Martušelo koji menja bolesnog Sarija je izveo tim sastavljen od igrača iz prošle sezone, jedino je Iguain, povratnik počeo meč.

Juve bolji, agresivniji od starta, pokušavali su Daglas Košta i Ronaldo, ali je ostalo 0:0. Onda je Ronaldo odlično skočio, ali je Sepe imao sreće.

Bolju igru šampion kruniše golom, pošto je Aleks Sandro vratio loptu u kazneni prostor, kapiten Kjelini je podmetnuo nogu, 1:0 za goste. Imala je Parma šansu, lepo je reagovao Ingleze, ali je Šćešnji siguran.

Sledi nova velika prilika, baš se obrukao Ronaldo na asistenciju Iguaina. Portugalac baš nije imao sreće,u finišu poluvremena je postigao gol, bez razloga se radovao, sudija Mareska je zbog ofsajda poništio gol, odlučivali su milimetri, ali je VAR odradio svoje.

U drugom poluvremenu slabija igra Juventusa, teže su stizali do gola, počeli su da greše na sredini, mada Parma nije stizala blizu gola.

Ronaldo je promašio još dve prilike, tačnije Sepe je odlično intervenisao, na drugoj strani domaćin nemoćan, ostalo je 1:0 za goste.

Nervoza se uvukla među igrače Juventusa, ali uspeli su da sačuvaju pobedu, koja je mogla da bude ubedljivija, ali sigurno da neće imati zamerki na bodove.

U drugom poluvremenu je debitovao Rabio koji je stigao iz PSŽ u Juve.

Večeras se u drugom meču dana sastaju Fiorentina i Napoli na "Frankiju" od 20:45.