Juventus samo do boda protiv Atalante, Ronaldo promašio penal, Morata se obrukao

Autor: Aleksandar Golubović
sreda 16.12.2020.
20:25

Šampion stigao do šestog remija iz 12 utakmica u italijanskom prvenstvu.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa prekinuli su niz od dve pobede u Seriji A pošto su u 12. kolu kod kuće odigrali samo 1:1 protiv Atalante.

Čini se da je ovo bio najravnopravniji rezultat gledano iz statističkih parametara, ali je sudeći prema ozbiljnosti prilika Juventus je bio bliži pobedi.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Federiko Kjeza nakon sjajno udarca u dornji desni ugao gostujućeg gola u 29. minutu.

Najzreliju priliku u uvodnih 45 minuta propustio je Alvaro Morata o čijem promašaju smo pisali, ali verujemo da će se u Italiji i šire tek govoriti o tome.

Izjednačenje Atalanti doneo je u 57. minutu Remo Frojler nakon što je njegov udarac sa ivice šesnaesterca posle odbitka od prečke završio u mreži.

Samo tri minuta kasnije Hans Hatebur je skrivio penal koji u 61. minutu Kristijano Ronaldo nije pretvorio u gol.

Pjerluiđi Golini je prozreo nameru Portugalca koji retko greši sa "bele tačke". Golman Atalante je pogodio stranu i lopta nakon udarca Ronalda završava u njegovim rukama.

Priliku da uzme ceo plen Atalanta je imala u finišu meča preko Papu Gomeza, koji je u 53. minutu ušao u igru, ali je Vojček Ščesni odbranio udarac kapitena gostiju.

Juventus je tako došao do šestog remija i sada će strepeti da, ukoliko Napoli i Sasuolu slave, sklizne na peto mesto.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

22 Komentara

Wolverine
Monday, 21.12.2020
13:09

Riješili se Iguaina a sad imaju Moratu koji ne zna dodati loptu čovjeku u prostor, koji stalno diže tenziju i kreće se da bog sačuva.

Badr Hari
Thursday, 17.12.2020
00:23

Ne može ovaj Juventus nikoga da pobedi bez izlizanog. A što izlizani nije igrao? Jel povređen ili je nastavio da trenira boks kako bi izazvao Mike Tysona i njega ostavio u prašini poput Sotomayora, Jordana i Usain Bolta? :D

juvealexx
Wednesday, 16.12.2020
21:55

Rezultat je realan pored morate "obrukao" se i C Ronaldo izvevši vjerojatno "najgori"penal u karijeri ,4 mjesto ove sezone je "vrh" , ponovno utakmica sa "ozbiljnijim" protivnikom u serie a i ponovno nemoć u igri Juventusa i "izgubljeni " Pirlo koji kasni sa izmjenama i nema "plan b" u igri

crno-crveno
22:43

Mislim da ronaldo i mesi treba da se povucu jednostavno vise ne mogu da prave razliku i samo smetaju u timu

IMUN NA MINUSE(VE)
10:30
Badr Hari
01:48

'Ajde Messi da se povuče to i razumem, ne vidimo, a nigde i ne piše da briljira, da pravi razliku, da sam pobeđuje protivnike itd. Valjda će se na kraju sezone povući bar u neki drugi klub i ostaviti Grizmana, Brajtvajta, Dembelea, Alenju, S. Roberta, Pjanića, Piquea, Minguezu itd. da briljiraju. Ali da napišeš da izlizani treba da se povuče to ne mogu da shvatim, a još manje da razumem??!! Pa vidiš li ti... dobro, ne vidiš, ali čitaš li ti da on briljira, da bez njega Juventus ne može da pobedi nijednog protivnika? Čitaš li ti koje je on rekorde porušio/postavio u svakoj ovogodišnjoj utakmici? Čitaš li ti da on sam pobeđuje protivnike i da panjevi poput Dibale, Morate, Chiese, De Ligta, Cuadrada, Ramseya, Bentancura itd. nemaju šta da traže ni u borbi za LŠ, a kamoli u borbi za titulu u Kalču koju im je on osvajao i koju će im i ove godine sam osvojiti. A šta tek da rade bez njega dogodine na EP panjevi poput Felixa, Silvi, Fernandesa, Sančesa, Maria, Edera, Nevesa, Mutinja, Karvalja, Kansela, Pereire, Brume itd.? Pa bolje im je da ne idu na EP. :D

DEL PIEROO
21:44

U prvom se resavala utakmica, Juve pristupio s malo vecim gasom nego inace jer se zna kakav fudbal Atalanta igra, sto do ovog kola nije pokazala, moralo je bas veceras i Milan ako dobije ide na plus 9, sto vec postaje zabrinjavajuce, Morata psihicki unisten nakon ponistenih golova, ocekivao sam njegov pad, nadam se da se ovo vise nece ponoviti, za onu petu bih ga iste sekunde izveo iz igre, drzati Dibalu na klupi je besmisleno u kakvoj god formi bio Morata jednostavno Dibala mora da igra vise, remi na dusu Morati i Pirlu jer je zakasnio sa izmenama

crno-crveno
22:46

Juve ako ne dovede pravog spice ni to 4 nece biti na prolece

Ja.bi prodao ronalda dibalu moratu doveo za te pare kvalitetna 2 krila i 1 spica