Juventus nokautirao Inter!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 27. januar 2016.

• 22:40

Morata sa dva gola i neizbežni Dibala presudili Interu, pa će revanš polufinala kupa na "Meaci" biti formalnost. Nazire se finale, Milan protiv Juventusa!

Juventus je od starta krenuo agresivno, imao je Asamoa odmah šansu, probao je i večeras sjajni Kuadrado, ali je Inter izdržao pritisak.

Ipak, do poluvremena domaćin vodi, sa penala je Alvaro Morata prekinuo golgeterski post. Prethodno je sudija Taljavento duel Murilja i Kuadrada okarakterisao kao penal, kontakta je bilo, ali čini se da je pre morao da pokaže na belu tačku kada je Medel igrao rukom u svom kaznenom prostoru desetak minuta ranije.

Bilo kako bilo, zaslužena prednost branioca kupa, Inter je u ovom meču delovao nemoćno.

U nastavku se Juventus povukao i čekao svoju šansu, ona je stigla nakon greške Mela, Morata iz okreta postiže drugi gol uz oduševljenje krcate "Arene".

Do kraja, Inter je reklamirao penal, tvrdili su da je Kaseres igrao rukom, na drugoj strani obračun Kolumbijaca, Muriljo je dobio drugi žuti zbog prekršaja nad Kuadradom.

I onda je brojčano jači domaćin dokusurio rivala i praktično overio plasman u finale, iako će se početkom marta igrati revanš.

Dibala koji je zamenio Mandžukića je u jednom od prvih kontakata sa loptom matirao Handanovića, 3:0.

Finale se nazire, Juventus će braniti ogromnu prednost na "Meaci", Milan je juče u prvom polufinalu slavio protiv "Rosonera" u gostima, pa ćemo najverovatnije u maju u Rimu gledati bitku "Rosonera" i "Bjankonera" za trofej.

Ali, da sačekamo revanše, mada je Inter delovao bespomoćno. Ljajić se utopio u sivilo, zamenjen je desetak minuta pre kraje, on i Jovetić nisu ni pripretili rezervnom golmanu Juventusa Netu.