Juve za 45 minuta napravio veliki korak ka osmoj vezanoj tituli, pomogao i Napoli!

nedelja 03.03.2019.
21:22

Izgleda da je pitanje prvaka rešeno za samo 45 minuta igre na "San Paolu".

EPA-EFE/CIRO FUSCO

U okviru 26. kola Serije A, Napoli je ugostio Juventus.

"Stara dama" je pred početak susreta imala 13 bodova više na čelu tabele od drugoplasirane ekipe iz Napulja, pa je jasno da bi večerašnji duel ove dve ekipe mogao da reši brojna pitanja o tituli.

Kako stvari stoje, Juve će se po osmi put zaredom okititi titulom državnog prvaka, jer nakon prvog dela igre na "San Paolu" vodi sa 2:0 i ima igrača više.

Igrao se 25. minut kada je Malki poslao katastrofalan povratni pas ka svom golmanu, Ronaldo ga je presekao, ali ga je Meret oborio i tako zaradio direktan crveni karton.

Dobili su "Bjankoneri" i slobodnjak u opasnoj zoni, Ronaldo ga je prepustio Miralemu Pjaniću i bio je u pravu, reprezentativac BiH postiže sjajan gol za 1:0 u korist "Stare dame".

Mogao je Napoli ekspresno da se vrati sa igračem manje u meč, Zjelinski je tukao u 30. minutu, ali je pogodio desnu stativu.

Napoli bolji u nastavku, pretio je i Insinje gostima, ali je Ščešnji uspeo da ga zaustavi.

A onda, samo dva minuta nakon pokušaja Insinjea, Juve duplira prednost, Emre Džan glavom trese mrežu rezervnog golmana Ospine za 2:0 u korist "Bjankonera".

Postave za koje su se Anćeloti i Alegri odlučili pogledajte u nastavku, pravdu u Napulju deli Đanluka Roki.

Napoli: Meret (crveni), Malki, Maksimović, Kulibali, Hisaj, Kaljehon, Alan, Ruiz, Zjelinski, Insinje, Milik (Ospina)

Juventus: Ščešnji, Kanselo, Bonući, Kjelini, Aleks Sandro, Bernardeski, Matuidi, Pjanić, Džan, Mandžukić, K. Ronaldo