Juve teško, Napoli sa penala, nastavlja se trka udvoje!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 07. februar 2016.

• 16:58

Jedini kandidati za titulu osvojili nove bodove, pa će Napoli sa +2 putovati u Torino na derbi sezone narednog vikenda. Milan ispustio dva dragocena boda...

Juventus nije igrao dobro u prvom poluvremenu, dosta nervoze, srčani domaćin, imali su prilike Sturaro i Morata, ali je Špancu Leali skinuo zicer. Na drugoj strani je Ćofani pobegao odbrani rivala, ali je prebacio gol uz uzdahe krcate "Matuze".

U nastavku je Juventus stezao obruč oko gola Lacijala, nekoliko sjajnih šansi, čini se da je Blanšard koji ih je šokirao u Torinu igrao rukom u jednoj situaciji, sudija nije svirao penal. Dibala je pogodio stativu, a onda posle akcije po desnoj strani, lopta se odbila do Kolumbijca Kuadrada koji uspeva dvadesetak minuta pre kraja da zatrese mrežu upornog domaćina, 0:1!

Do kraja je Juve mogao da dotuče rivala, na kraju u nadoknadi Dibala koristi asistenciju Morate za konačnih 2:0 za Juve. "Bjankoneri" su osvojili dragocene bodove pred veliki derbi sa Napolijem sledeće nedelje.

Gol Kuadrada možete videti ovde.

Napoli nije uspeo da načne Karpi u prvom delu, Iguain je u drugom minutu imao šansu, ali su se gosti iz Ređo Emilije odlično branili.

Kaljehonu je poništen gol, Karpi je ostao sa desetoricom, Bjanko je dobio drugi žuti.

U 70. minutu, velika radost za "San Paolo". Penal za Napolitance, Iguain je precizan, 1:0, 24. gol argentinskog bombardera ove sezone. Do kraja su se ređale šanse pred golom Sloveca Beleca, ali je Napoli osvojio bodove i zadržao +2 u odnosu na Juve pred derbi sezone.

Muk na "San Siru", Pablo Armero je pošto je Donaruma odbranio udarce Teroa i Kuzmanovića matirao golmana Milana, pa je Udineze poveo. Gol Bake za izjednačenje je poništen zbog ofsajda, "Rosoneri" su imali par šansi, ali Karnezis je u prvom delu sačuvao mrežu.

U nastavku druga slika, ušao je Baloteli, imao je Udineze špansu preko Lodija, usledila je kontra, Baka je uposlio Nianga, Francuz poravnava na 1:1. Milan je napadao svim silama u želji da zabeleži novu pobedu.

Do kraja je Baloteli imao šansu, Bertolaći pogodio prečku, ostalo je 1:1, Milanova serija je prekinuta, izgubljena su dva velika boda.

Golove sa "San Sira" možete videti ovde.

Palermo je golom Franka Vaskeza poveo na "Mapeiju" protiv Sasuola, ali je Francuz Defrel u finišu prvog dela savladao Sorentina za izjednačenje. U nastavku do gola stiže domaćin, Misiroli je doveo Sasuolo do prednosti posle slobodnog udarca Pelegrinija i akcije Anteija.

Ali samo par minuta kasnije novo izjednačenje, danas odlični Uroš Đurđević je iskoristio centaršut Vaskeza i glavom matirao Konsiljija, 2:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Torino je golom Benasija na svom "Olimpiku" poveo protiv Torina, ali je Brazilac Perez savladao svog golmana u 35. minutu.

U nastavku potpuni preokret, Slovenac Valter Birsa sa penala dovodi "Leteće magarce" do prednosti, "Bikovi" igraju očajno u drugom delu sezone.

U matine terminu remi Verone i Intera, bilo je 3:3, juče strelci nisu bili raspoloženi, Đenova i Lacio su odigrali bez golova, Fiorentina je remizirala u Bolonji, bilo je 1:1.

Đenova - Lacio 0:0
Bolonja - Fiorentina 1:1
Verona - Inter 3:3
Milan - Udineze 1:1
Frozinone - Juventus 0:2
Napoli - Karpi 1:0
Sasuolo - Palermo 2:2
Torino - Kjevo 1:2