Juve sa desetoricom u nadoknadi do pobede!

• Autor: Boris Jovanović

• 30. novembar 2014.

• 19:52

Torino odolevao do poslednjeg minuta, na kraju Andrea Pirlo rešio pitanje pobednika u poslednjim sekundama!

Juventus je napao od početka, ali se videlo da će Torino biti tvrd orah, nisu imali domaći neke velike šanse.

Ipak, posle slobodnog udarca Pirla, sudija Orsato je pokazao na penal, jedan od igrača "Bikova" je podigao ruku. Zanimljivo da je pre izvođenja slobodnjaka arbitar pokazao da će biti penal, ako neko od igrača gostiju podigne ruku i ona ga pogodi. Baš to se i desilo, Vidal je dva puta morao da šutira, ali je lopta završila i u ponovljenom pokušaju iza leđa Žilea, 1:0.

Međutim, radost domaćina je kratko trajalo, fantastična solo akcija Rubena Pereza, zgazio je kao brzi voz Evru i Vidala i onda fantastičnim udarcem matirao Storarija koji je menjao povređenog Bufona. Kakav je šut bio, teško da bi i legendarni Điđi bilo šta mogao da učini.

Ovo je prvi gol Torina u gradskom derbiju još od 2002. godine, kada je Benoa Koje savladao Bufona.

U nastavku malo pravog fudbala, najbolju šansu je imao Kvaljarela, na drugoj strani pokušaj Bonućija, pa opravdano poništen gol Vidala.

Desetak minuta pre kraja šampion zbog drugog žutog Lihštajnera ostaje sa desetoricom.

Do kraja je Torino imao par sjajnih kontri, nedostajao im je pas za mat najvećem rivalu.

Ipak, na samom kraju, Andrea Pirlo u poslednjim trenucima postiže gol, odličnim udarcem, velika radost "Arene" i šampion odlazi na +6!