Juve prvi na pola trke

• Autor: Boris Jovanović

• 21. januar 2012.

• 22:37

Juventus prošao Bergamo, slavio sa 2:0 protiv Atalante i u svakom slučaju će biti lider na polovini prvenstvene trke. Koliko će bodova prednosti imati zavisi od Milana u nedelju u Novari...

Juventus je odigrao znatno bolji meč nego u Lećeu i protiv Kaljarija. Od prvog minuta su sabili Atalantu na njenu polovinu, ali su se propisno ispromašivali, pa su gotovo do samog kraja strepeli za pobedu,

Veliku šansu je na otvaranju meča imao Matri, zatim su se ređale opasne situacije pred golom Konsiljija.

Imali su "Orobići" i sreće, De Ćelje je pogodio stativu, Vidal prečku, a šanse su promašivali i Pepe i Vučinić.

Ali, u drugom poluvremenu Atalanta nije izdržala. Teledirigovani pas Pirla, Stefan Lihštajner na drugoj stativi, 1:0 za goste.

Bio je to početak kraja za domaće, pokušavali su da izjednače, Denis je imao jednu priliku, ali se Juve branio bez problema. Nastavili su i da promašuju, da bi kombinacija rezervista Maronea i Đakerinija rezultirala drugim golom "Bjankonera", 2:0.

Tu je praktično stavljena tačka, jedina mrlja na pobedu Juventusa je povreda Pepea. Krasić je čitav meč presedeo na klupi.

Juve je sada na +4 u odnosu na Milan, ali šampion svoj meč 19. kola igra u nedelju u Novari.

szólj hozzá: J2-0A