Juve okrenuo, Roma prosula, Crnogorci blistaju!

• Autor: Boris Jovanović

• 16. septembar 2012.

• 16:56

Juventusu bilo potrebno 20 minuta da na "Marasiju" reši utakmicu, iako je gubio na poluvremenu. Roma nokautirana protiv Bolonje, Jovetić i Vučinić centralne figure. Dule Basta golgeter...

Sjajan meč na "Marasiju", Juventus je bio u nogdaunu, ali se podigao i okrenuo meč u drugom delu. Đenova je sama kriva, mogli su da dotuku rivala, ali su sami sebe pobedili.

Poveli su golom Imobilea koji je prethodno promašio zicer. Bivši igrač Juventusa je preciznim udarcem matirao Bufona, to je bio jedini gol u prvom delu.

U nastavku Juve je pritiskao, ali je Borijelo pogodio prečku, a onda je i Bertolaći promašio zicer. Kako to obično biva, kazna stiže, Vučinić ostavlja povratnu za Đakerinija, 1:1.

Nakon toga Đenova je pala, posle prodora Asamoe, Semprisi pravi penal, Vučinić je precizan, preokret. A onda je Crnogorac još jednom asistirao, Asamoa se upisao u listu strelaca, Juve je za 20 minuta od poraza stigao do pobede.

Blista još jedan Crnogorac, Stevan Jovetić je nastavio svoju golgetersku seriju, prvo je savladao golmana Katanije, a onda je asistirao zaboravljenom Luki Toniju koji je potvrdio pobedu "Ljubičastih". Ljajić je igrao više od sat, a Tomović čitav meč.

Roma je igrala u stilu kojim Zeman trenira, vodili su sa 2:0, bili pred pobedom, a onda sve prosuli. Florenci i Lamela su za 15 minuta doneli prednost, a u drugom delu su Đilardino sa dva gola i Dijamanti okrenuli rezultat.

Blista Samp, odneli su bodove sa Jadrana. Savladali su Peskaru sa 3:2, Maksi Lopez za dva gola odličan. Ćosić je debitovao za novog prvoligaša.

Napoli je vodio sa 2:0 protiv Parme, Kavani i Pandev su bili strelci, Parolo je u finišu prvog dela doneo nadu gostima, ali je Insinje potvrdio pobedu Napolitanaca. Dule Basta je doneo vođstvo Udinezeu protiv Sijene, imali su i 2:0, ali i ostali bez isključenog Lazarija, pa su Toskanci stigli do remija.