Juve nokautiran pod Lanternom!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 19.11.2017.
16:59

Juventus pao na "Marasiju", slavlje i u Napulju. Torino nastavlja sa rasprodajom, Benevento i dalje bez bodova posle 13 utakmica!

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Težak meč za Juventus na "Marasiju" protiv Sampdorije koja je otkrovenje sezone. Sve bi bilo lakše da je Iguain dao zicer u drugom minutu, Đenovljani su se branili odlično, a Vivijano je skinuo zicer Kuadradu. Na drugoj strani nije bilo mnogo uzbuđenja, šampion je stezao obruč oko gola Dorijana.

Na startu drugog dela, tuš za favorit, dugo se lopta šetala po kaznenom prostoru, na kraju je Duvan Zapata sjajno skočio odneo Lihštajnera i lopta je završila u uglu.

Odmah posle toga velika prilika za Zapatu da nokautira goste, sam protiv Šćešnjog, Poljak izlazi kao pobednik.

Juventus je napadao, bilo je nekoliko opasnih situacija pred golom domaćih, a onda nokaut. Toreira ima top u nogama, pokazao je to nekoliko puta ove sezone, Juventusova odbrana ga je pustila da šutira sa 18 metara, lopta je pogodila malu mrežu, 2:0 za Samp.

I onda potpuno razoružani šampion prima i treći gol, štoper Ferari je u petercu, sjajnu partiju je krunisao golom. Juve na kolenima, raduju se u Napulju, ali i širom Italije, lider sada ima +4 u odnosu na šestostrukog uzastopnog šampiona.

Na kraju slaba uteha, penal za Juve, Strinić bez potrebe ruši Daglasa Koštu, Iguain je precizan, onda i Dibala postiže gol, dva pogotka u nadoknadi, bez efekta, 3:2 za domaćin pod "Lanternom"!

Hladan tuš za Mihajlovića protiv Kjeva, Hetemaj je savladao Sirigua, sudija Banti nakon VAR konsultacija priznao gol. Ipak do poluvremena posle akcije Obija, Baseli se ubacio ispred Tomovića i Cezara i izjednačio.

SPAL je u finišu prvog poluvremena stigao do vođstva, iskusni Paloski je kao i obično snalažljiv pred golom rivala, radost na "Maci" u Ferari. U drugom delu, Fiorentina desetak minuta pre kraja golom talentovanog Kjeze poravnava rezultat.

Kaljari je u drugom poluvremenu šokirao Udineze, Žoao Pedro je matirao veterana Bizarija.

Sasuolo je poveo protiv gotovo otpisanog Beneventa, posle sat vremena, Matri je pogodio nakon greške golmana Brinjolija praznu mrežu novajlije koji je samo egzotika u Seriji A. Ipak, Armenteros uspeva da zapali stadion Vigorito izjednačujućim golom, ali ne da se Beneventu da osvoji bod, u samom finišu Peluzo ipak donosi pobedu Emilijanima, pa domaćin i dalje ostaje bez bodova posle 13 kola.

Inter večeras dočekuje Atalantu, a kolo završavaju Verona i Bolonja. U matine terminu Bolonja je dobila u Krotoneu.

Roma - Lacio 2:1
Napoli - Roma 2:1
Krotone - Đenova 0:1
Sampdorija - Juventus 3:2
Udineze - Kaljari 0:1
Torino - Kjevo 1:1
SPAL - Fiorentina 1:1
Benevento - Sasuolo 1:2