Juve 'noćna mora' za Lacijale!

• 31. avgust 2013.

• 22:44

Samo desetak dana posle ubedljivog trijumfa u Superkupu Italije, Juventus i u drugom kolu Serije A deklasirao ekipu Lacija i pridružio se Napoliju na čelu tabele.

Aktuelni šampion Italije još jednom je 'demonstrirao silu' protiv Lacija. Ekipa Antonija Kontea je kao i u Superkupu četiri puta zatresla mrežu Rimljana, s tom razlikom što su ovog puta i gosti uspeli jednom da savladaju Bufona.

Dalke, 4-1 na kraju za Juventus, čime je šampion i dalje sa maksimalnim bodovnim učinkom, posle startnog trijumfa nad Sampdorijom.

Da Rimljani ni večeras nemaju šta da traže protiv odličnog Juventusa videlo se već u prvih pola sata, kada je Arturo Vidal dva puta savladao Marketija.

Na prvi gol se čekalo 15 minuta, sjajna saradnja Pogbe i Vidala za 1-0, da bi Vidal duplirao prednost svog tima u 27. minutu, posle sjajne asistencije Bonućija sa centra igrališta.

Kakvu-takvu nadu gostima dao je Miroslav Klose samo dva minuta kasnije i rezultatom 2-1 se ušlo u drugo poluvreme ovog meča.

I već posle četiri minuta igre u nastavku, Bonući je uposlio Mirka Vučinića, koji iskosa sa desne strane majstorski vara Marketija za 3-1.

Kada je Ernanes u 63. minutu dobio drugi žuti karton, postavljalo se pitanje samo hoće li domaći još koji put zatresti mrežu Rimljana.

Period do kraja utakmice obeležio je Karlos Tevez, koji je najpre pogodio prečku gostiju, a onda, u 80. minutu sjajnim golom postavio konačnih 4-1 (golove pogledajte OVDE).

Podsetimo, prvi meč drugog kola odigran je u Veroni, gde je Napoli kao gost savladao Kjevo sa 4-2. Ostale utakmice igraju se u nedelju.