Juve ne posustaje, opet je za petama Napoliju

• 06. januar 2018.

• 22:39

Večerašnji program u Seriji A zaključen je utakmicom na Sardiniji, gde je aktuelni šampion nastavio svoju seriju pobeda i vratio se na samo bod zaostatka za Napolitancima.

Kaljari je večeras pred svojim navijačima pružio dobar otpor favorizovanom rivalu, ali je iznenađenje izostalo. Juventus je slavio sa minimalnih 1:0, a čovek odluke je Federiko Bernardeski.

Iako se dugo čekalo na vodeći gol, i prvo poluvreme bilo je sadržajno i zanimljivo.

Juve je mogao do vođstva već u devetom minutu, kada je Dibala iz slobodnog udarca uzdrmao prečku.

Samo devet minuta kasnije, još jednom su domaći imali mnogo sreće. Ovoga puta je Bernadeski bio u prilici, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Potom sledi period igre tokom kojeg je domaćin bio konkretniji. Igrao se 27. minut kada je Pavoleti pokušao posle kornera, odlično je šutirao, ali je Ščešnji odlično reagovao.

Još bolja prilika za domaće viđena je u 44. minutu, kada je Farijas iskosa sa desne strane šutirao u bliži ugao, ali je ovoga puta stativa bila saveznik Juventusa.

Prva velika prilika u drugom poluvremena viđena je u 60. minutu, kada je Miralem Pjanić šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta završila pored leve stati ve.

Trenutak odluke dogodio se petnaest minuta kasnije.

Sve je počelo duelom Benatije i Pavoletija na sredini terena, fudbaler Kaljarija je u skoku dobio udarac laktom u glavu, ali sudija nije zaustavio igru, lopta je stigla do Daglasa Koste koji je probio po desnoj strani, oštro centrirao u peterac za Federika Bernardeskija kome nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese mrežu - 0:1.

Do kraja, Juventus je znalački zadržao minimalnu prednost, upisao novu pobedu i nastavio trku za vodećim Napolijem koji je ranije danas savladao Veronu.

Kaljari je ostao na 16. mestu sa 20 osvojenih bodova.