Juve na tri boda od titule, ali Toti je u centru pažnje!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 20. april 2016.

• 22:40

Frančesko Toti je sa dva gola uspeo da preokrene rezultat u Rimu, Juventus je sada na samo tri boda od titule!

Roma je na svom terenu gubila do samog kraja od Torina, ali je zahvaljujući sjajnom Totiju stigla do velike pobede. Golom Belotija iz penala gosti su stigli do prednosti, izjednačio je Manolas u 66. minutu. Gosti dolaze do nove prednosti pred sam kraj, ali Roma uspeva da golovima Totija dođe do tri boda.

Roma danas nije imala ideju, posebno u prvom poluvremenu, Naingolan je imao najbolju priliku kada je promašio gol za samo nekoliko santimetara nakon asistencije Salaha. Torino je pre toga mogao da dođe do prednosti, ali je Martinez šutirao daleko pored gola.

Gol je viđen u 35. minutu, Manolas je povukao za dres fudbalera Torina, a Beloti je uspeo da realizuje penal koji je svirao Kalvareze, 0:1.

Upravo taj rezultat se održao do 66. minuta, Roma je ipak uspela preko Manolasa da dođe do izjednačenja. Ipak, gosti  golom Martineza nakon asistencije Peresa stižu do velike prednosti.

Na kraju, Toti sa dva gola, prvo iz igre, drugi iz penala, donosi veliku pobedu Romi. Zanimljivo, "Princ" je u igru ušao u 86. minutu, golove je dao u 87. i 89.

Golove pogledajte OVDE.

Derbi je igran između Juventusa i Lacija, domaći nisu imali više problema da savladaju goste iz Rima.

Mario Mandžukić je doveo u prednost Juventus u 39. minutu, Dibala je povisio iz penala, da bi isti igrač u 64. minutu postavio konačan rezultat nakon asistencije Kedire za 3:0.

Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji, Juventus je propustio nekoliko sasvim solidnih prilika da dokusuri ekipu Lacija.

Dakle, devet je bodova prednosti na 4 kola do kraja, što znaći da su Juventusu potrebna još tri boda da bi došao do titule.

mandzukic
Andrea Di Marco/ANSA via AP Photo

Inter i Đenova su na stadionu Luiđi Feraris odigrali jednu manje zanimljivu utakmicu, Inter je bio nešto konkretniji, ali promene rezultata nije bilo sve do 77. minuta kada je Đenova došla do pobede. Perišić je imao dve solidne prilike za Inter, na drugoj strani Pavoleti je mogao da donese prednost Đenovi, ali se ništa od toga nije desilo. Ipak, pobedu Đenovi donosi De Majo.

Ljajić je igrao tek od 89. minuta.

Verona je praktično ispala iz Serije A, svi su se pomirili sa tim, naročito nakon novog poraza, ovoga puta od Empolija rezultatom 1:0. Jedini gol na ovom meču postigao je Makarone u 50. minutu.

Poražena je i Fiorentina, oni su danas ostavili bodove na stadionu "Friuli" u Udinama pošto su poraženi sa 2:1. Zapata je doveo Udineze do prednosti od 1:0, Zarate je izjednačio, da bi Tereo doneo pobedu crno-belima.

Igrao je Tomović za ekipu iz Firence ceo meč, na drugoj strani je Kuzmanović odigrao 90 minuta.

Palermo nije daleko od ispadanja, oni su danas odigrali samo 2:2 sa Atalantom na svom terenu. Atalanta je pobedom mogla da obezbedi opstanak u ligi, ali nisu uspeli u toj nameri iako su vodili sa 2:1. Vaskez i Struna su bili strelci za domaće, Borijelo i Paleta za goste.

Ekipa Kjeva je gubila sa 1:0 od Frozinonea, Ciofani je postigao gol, ali onda je usledila kanonada domaćih na "Bentegodiju".

Floro, Pelisije, Rigoni, Sardo i ponovo Pelisije su bili strelci za konačnih 5:1 i nove brige za Frozinone.

Roma - Torino 3:2
Juventus - Lacio 3:0
Đenova - Inter 1:0
Udineze - Fiorentina 2:1
Kjevo - Frozinone 5:1
Palermo - Atalanta 2:2
Empoli - Verona 1:0