nedelja 22.10.2017.
19:52

Juventus moćan i sa desetoricom, kakva partija Samija Kedire.

Beta/AP/Alberto Lancia

Fudbaleri Juventusa prekinuli su niz od dve utakmice bez pobede, pošto su danas u gostima savladali ekipu Udinezea rezultatom 6:2 (2:1).

U centru pažnje bio je Mario Mandžukić koji je dobio dva žuta kartona u razmaku od nekoliko sekundi i direktno isključenje u 26. minutu.

On je pao posle duela sa svojim čuvarom, sa kojim se potom sukobio i zaradio žuti karton, a potom je verovatno izgubio živce i svašta rekao pošto mu je glavni sudija ubrzo pokazao i drugu javnu opomenu i put u svlačionicu.

Na Apeninima se već priča o ovome, pošto se smatra da je Mandžukić fauliran i da je to mogao da bude penal za Juventus.

Navijači Juventusa se pitaju što sada nije radio VAR, koji je nekoliko puta ove sezone naštetio Staroj dami, a sada nije upotrebljen kada je očigledno bilo potrebno. Tu situaciju pogledajte OVDE.

Ipak, to nije pomoglo Udinezeu da pokvari šampionsku igru Juventusa, koji je i sa igračem manje uspeo da postigne dva gola u drugom poluvremenu.

Sve je počelo vođstvom Udinezea, golom Perice u osmom minutu, ali je Juventus brzo uzvratio.

U 14. minutu Samir je postigao autogol, da bi potom u 20. Sami Kedira postigao svoj prvi gol na meču posle asistencije Kuadrada.

Pet minuta kasnije, Mandžukić dobija crveni, pa Juventus čuva svoj gol do poluvremena.

Udineze je uspeo da se vrati u meč odmah na startu drugog poluvremena, Danilo je pogodio za 2:2.

Ipak, Juve je ponovo imao brz odgovor, Rugani je u 52. minutu glavom pogodio posle asistencije Dibale, da bi u 59. takođe nakon prekida i odbitka, Kedira sa pet metara zakucao loptu za 2:4.

Juventus je do kraja uspeo da postigne još dva pogotka, u 87. minutu, ponovo je sjajni Kedira pogodio posle asistencije Iguaina, a potom je u poslednjim trenucima meča mrežu pogodio i Miralem Pjanić.

Napoli je lider sa 25 bodova, Inter ima 23, a Juventus 22, dok je Udineze iznad zone ispadanja sa samo šest bodova.