• Autor: Vladimir Stojanović

• 20. septembar 2015.

• 17:00

Šampion se probudio, Pogba ih doveo do prvog trijumfa u sezoni. Sasuolo, sada po tradiciji ostao neporažen u Rimu, pa je veliki dobitnik kola Inter koji povećava prednost!

Juventus nije igrao dobro u prvom poluvremenu, praktično nismo videli nijednu priliku, ali je onda posle akcije Pereire, Pogba bio sam pred golom domaćina, pogodio je prečku, no lopta se od leđa golmana Lamane odbila u mrežu.

Odmah posle toga Izo je napravio drugi žuti, pa je gost imao i igrača više.

U drugom delu, penal za Juve, neoprezno je Figeiras udario Kjelinija, Pogba sa penala ne greši, 2:0 za Juve. To je bio i kraj nade za domaćina, probao je Pandev da vrati neizvesnost, imao par opasnih pokušaja, ali su gosti rutinski priveli utakmicu kraju i stigli do prve pobede u šampionatu. Ipak i dalje bode oči -8 u odnosu na Inter.

Golove sa "Marasija" možete videti ovde.

Sasuolo po tradiciji stvara probleme Romi. Gosti su utišali "Olimpiko" nakon što je Francuz Defrel pogodio ugao Šćešnjija.

Toti je do odlaska na odmor poravnao, njegov 300. gol, doduše bio je u ofsajdu, ali su sudije zažmurile.

Očekivao se preokret, umesto toga Politano je ušao iz drugog plana kraj skamenjene odbrane domaćih, pa su gosti opet poveli.

Na startu drugog poluvremena, novo izjednačenje. Posle kornera Salah je iz prve šutirao, matirao Konsiljija, 2:2. Do kraja su se ređale opasne situacije pred golom zeleno-crnih, tražila je i Roma penal posle sudara Dankana i Maikona. Na kraju je ostalo 2:2, drugi remi "Vučice" koja sada zaostaje za Interom.

Golove iz Rima možete videti ovde.

Torino je šokirao Zenginu Sampdoriju, sjajni Fabio Kvaljarela je sa dva gola za desetak minuta potopio Dorijane.

Francuz Munije je načeo Frozione u duelu timova koji su ušli iz Serije B, pa je Bolonja povela, a ispostavilo se da je to konačan rezultat.

U Bergamu su čekap poslednji trenutak, Atalanta je povela protiv Verone golom Maksija Moraleza u 90. minutu! Ipak, u sedmom minutu nadoknade Pisano poravnava i donosi gostima bod.

Inače, Boško Janković je isključen kod gostiju zbog duplog žutog kartona.

Izveštaj sa meča između Kjeva i Intera možete pročitati ovde.

Udineze - Empoli 1:2
Milan - Palermo 3:2
Kjevo - Inter 0:1
Roma - Sasuolo 2:2
Đenova - Juventus 0:2
Torino - Sampdorija 2:0
Frozinone - Bolonja 1:0
Atalanta - Verona 1:1