Juve i Viola lagano, nesposobni napad Milana piše otkaz Mihi!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 06. januar 2016.

• 16:57

Uveliko je u toku 18. kolo Serije A, a Juventus se sve više približava samom vrhu tabele. Poraz Milana, nova pobeda Fiorentine.

Juventus je zabeležio novu pobedu, sedmu uzastopnu (poslednji put su poraženi od Sasuola krajem oktobra) i sada ih mnogi nazivaju glavnim konkurentom za osvajanje šampionske titule.

Oni su danas imali lak posao protiv Verone, poslednjeplasirane ekipe na tabeli italijanskog šampionata, savladali su ih sa 3:0.

Prvo je Paulo Dibala iz slobodnog udarca savladao nemoćnog golmana gostiju Golinija, dabi Bonući pred sam kraj poluvremena prosto zakucao loptu u mrežu gostiju za 2:0.

Drugo poluvreme čista rutina, Verona nije uputila šut ka golu, a Zaza je potvrdio pobedu u 82. minutu.

Golove pogledajte OVDE.

Roma je umalo došla do pobede, vodili su sa 2:0 i 3:2, ali je Kjevo uspevalo da stigne do nerešenog rezultata.

Vodili su sa 2:0 na Bentegodiju golovima Umara i Florencija, imali su i igru, a onda ih je pogodio gol Palošija u 44. minutu.

Igrao se 58. minut kada je na asistenciju Birse Daineli izjednačio rezultat na 2:2, ali je Roma do kraja utakmice imala više živaca i golom Falkea u 71. minutu je povela sa 3:2. Ipak, sam kraj utakmice se igrao, Pepe postiže gol za izjednačenje.

Milan je dominirao u utakmici sa Bolonjom, ali nesposobnost napadača ekipe Siniše Mihajlovića je došla do izražaja u ovom meču.

Imali su više od igre, napadali su ka golu Bolonje koja je danas imala samo dva šuta u okvir gola i to pred kraj utakmice, imali par stopostotnih prilika, ali su Nijang, Baka, Honda i posebno Alesio Ćerći bili nemoćni pred golom gostiju.

Ipak, na drugoj strani Bolonja stiže do pobede u 81. minutu, strelac je bio Đakerini.

Ovaj poraz bi mogao da znači i otkaz Siniši Mihajloviću, videćemo šta će se dešavati u narednih nekoliko dana.

Lacio nije uspeo da pobedi Karpi na svom terenu, što bi moglo da dovede do još jedne smene u Seriji A, Pioli bi vrlo lako mogao da dobije otkaz nakon ovog neuspeha.

Inače, Lacio nije imao šut u okvir gola danas.

Fiorentina drži vrh u ovom trenutku, oni su danas savladali Palermo na gostovanju rezultatom 1:3.

Iličić je sa dva gola doveo Violu do prednosti od 2:0 na poluvremenu, Đilardino je smanjio na 2:1, ali je Kuba Blaščikovski uspeo da osigura pobedu na samom kraju utakmice ekipe trenera Souze.

Paleermo - Fiorentina 1:3
Juventus - Verona 3:0
Kjevo - Roma 3:3
Milan - Bolonja 0:1
Sasuolo - Frozinone 2:2
Lacio - Karpi 0:0