• 16:54

Nije bilo lako u Veroni, odnosno Palermu, ali su Pjanić i Lapadula majstorijama doneli trijumf vodećem dvojcu. Sjajno igra Atalanta, čeka se Roma.

Juve i  Milan majstorijama do pobeda!

Juventus se mučio, Barzalji se teže povredio na početku, iznesen je na nosilima, a šampion nije uspevao da otključa bravu Veroneza.

Ipak, bilo je šansi, Mandžukić i Iguain nisu uspeli da savladaju Sorentina, na drugoj strani Bufon besposlen u svom 600. nastupu u Seriji A.

U nastavku Juve je nastavio da pritiska, a onda je dubinsku loptu primio Mandžukić i matirao Sorentina na veliku radost Juventina kojih je kao i obično bilo mnogo više na stadionu "Bentegodi" nego domaćih navijača.

Ipak, Veronezi se nisu predavali, prvo je Kastro imao sjajnu šansu, da bi posle prekršaja Lihštajnera, sa penala neuništivi Pelisijer poravnao na 1:1.

A onda je scenu stupio Miralem Pjanić. Sjajnim golom iz slobodnog udarca je ponovo doveo Juve do prednosti, njegov prvi pogodak iz slobodnjaka od kada je obukao dres "Bjankonera".

Na kraju je Juve propustio šansu da slavi i ubedljivije, ali svejedno, pišu se bodovi, odlaze na pauzu sa relativno velikom prednošću. Ako Roma slavi večeras, Juve će imati +4 u odnosu na "Vučicu".

Milan je već nakon 15-tak minuta poveo na Siciliji, gruba greška Posaveca, mladi golman je ispustio loptu u nastavku akcije Suso pogađa mrežu Palerma. Do poluvremena su i jedni i drugi imali po par šansu, Ćonek je u dva navrata mogao da izjednači, kao i Bruno Enrike.

U nastavku je Palermo propustio još nekoliko prilika da bi Makedonac Nesterovski na asistenciju Dijamantija poravnao na 1:1!

Ipak, Milan je do pobede doveo Lapadula. Prošle godine bombarder Serije B je na sjajan način petom matirao Posaveca za novo vođstvo Milana.

Blic-krig sjajne Atalante na "Mapeiju", Sasuolo je na kolenima.

Naime, Lombardijci su postigli tri gol, Papu Gomez je načeo Konsiljija, da bi Kaldera i Konti završili posao do poluvremena.

Udineze je poveo na "Marasiju", Tero je nakon desetak minuta iskoristio asistenciju Vidmera, da bi Okampos u 24. minutu posle milimetarskog pasa Edenilsona matirao Karnezisa. Kod domaćina, Lazović i Ninković na klupi.

I jedan i drugi su dobili šansu u nastavku, ali se rezultat pod Lanternom nije promenio.

U prvom meču dana je Empoli protutnjao kroz Peskaru, sve je bilo gotovo za poluvreme, 4:0 na kraju za goste i "Delfini" u velikoj nevolji.