Juve - Dva crvena, dva gola i prvo mesto!

subota 27.01.2018.
22:35

Kjevo sam sebe pobedio, a Juventus će noćiti na vrhu tabele Serije A.

EPA-EFE/SIMONE VENEZIA

Juventus je gostovao u Veroni, suočio se sa defanzivnim domaćinom koji je na momente igrao pravi bunker.

Teško je šampion stizao do gola Sorentina, u prvom poluvremenu nisu napravili nijednu šansu za gol. Videli smo po jedan šut Kedire i Iguaina, slobodan udarca iz dobre pozicije Pjanića, lopta je završila u živom zidu.

A onda je glupost napravio Bastijen, krilni fudbaler Veroneza.

Za par minuta je u finišu prvog dela dobio dva žuta kartona i to sasvim opravdano. Prvo je zakasnelo startovan na Asamou, da bi par minuta kasnije sa leđa vukao za dres reprezentativca Gane. Kao da je namerno hteo da dobije crveni, sudija Mareska mu je pokazao put u svlačionicu, bunili su se domaći bez razloga, zaista nije jasno šta je mladom Belgijancu bilo na pameti.

Do poluvremena bez šanse, dosada na "Bentegodiju", ali je Juve strpljivo čekao šansu.

U nastavku i dalje se domaćin branio, šansu je imao Mandžukić, a onda su "Leteći magarci" napravili novu glupost.

Kaćatore je posle svađe sa sudijom Mareskom, prvo odbijao da izađe sa terena, nakon što je bio povređen. Onda je pokazao sudiji "lisice" i dobio direktan crveni karton.

Tako su domaći ostali sa devetoricom i uskoro se zatresla mreža Sorentina. Bernadeski je uputio povratnu loptu, na nju natrčao Kedira i Juventus je postigao gol.

Do kraja, naš Radovanović je za dlaku zakasnio da šokira šampiona, igrao je Tomović, povredio je prepone u drugom poluvremenu morao da izađe sa terena.

U samom finišu, overa, Daglas Košta je kao rukom poslužio Iguaina koji prekida golgeterski post i posle šest mečeva postiže gol, 2:0 bodovi putuju u Pijemont.

U prvom meču dana, Atalanta je pregazila Sasuolo na "Mapeiju" i napravila uvertiru pred polufinale kupa protiv Juventusa za tri dana.

Roma - Sampdorija (20:45)

Juventus je sada na tabeli preskočio Napoli, ima 56 bodova, dva boda više i meč više od Napolitanaca koji sutra dočekuju Bolonju i veliki su favoriti u tom meču.

34 Komentara

masimomorati
Sunday, 28.01.2018
02:24

I poslije se cude sto ih svako proziva...

gajokrusica
02:13

Prvi crveni je morao da progleda kroz prste igracu kjeva za povlacenje, jer je bilo na centru terena i nije bio neki intezitet da bi mu odma dao drugi zuti, Juventusu bi progledali sigurno. Drugi crveni ne zelim da komentarisem, Kacatoreu je prekipelo kao i svim realnim ljudima, toliko guranje jedne ekipe kad im ne ide, pa to traje decenijama, kalcopoli je bio samo privremeno resenje, jer se lakrdija nastavlja. I onda se oni dice nekim titulama, bruka i sramota, nisu stvorili sansu sa igracem vise, ali kad ne ide tu je stari dobri sudija. Eto zato ce u Evropi ostati upamceni kao luzerski klub, jer tu nemaju 12-og igraca kao u Italiji. Ocigledno ce morati opet da radi kalcopoli, ali ovaj put jos surovije, jer sto bi rekli 'mnogo je kume' .

Medison
00:43

Ma cuti bre dobro je da su dali konacno gol, inace bi sudac isklucio sve igrace Kieva lol SMESNI yuventus

Japanac
06:27

Kako bese to najsramotnija utakmica u PL sa Arsenalom,Majk Din ili pogresio sam,plus od kad se penzionirao Webb otisli ste na sredini tabele..

Medison
23:18

Momak bojim se da si malo promasio temu, al u redu je lol. I odkad to da je drugo mesto sredini tabele, sta buncas?

amigo999
11:23

Sudija se zabrinuo, imao je pravo da iskljuci jos samo jednog. Onda se prekida mec ako bi iskljucio 4 igraca iz iste ekipe....

INTERnacionalist
00:43

..mozda su kartoni zasluzeni,mozda i ne,mozda je sudija bio prestrog..pitam se samo da su umjesto igraca Kijeva bili igraci juventusa,bil' kriterijum bio isti?

juventino
00:51

Igraci juventusa se ne ponasaju ciganski, ovo je odlika malih klubova..uostalom ti gledas inter svaki vikend pa i sam znas.

po cetvrtu zvjezdicu
00:53

Mozda su kartoni bili zasluzeni ? Jesi li dobro ?

Stefan Stojkovski_fb
Saturday, 27.01.2018
23:57

Sudija je samo kaznio neintelegenciju igrace Chieva... konacno da se niko ne povredi, ceka nas teska utakmica u kupu protiv odlicnu Atalanta u utorak.

juvealexx
23:51

Sramotna igra Juventusa bez ijedne prilike sve dok chievu nisu isključena 2 igrača , i pitanje je bi li dobili da igrači chieva nisu napravili glupost i "častili" nas isključenjima a samim time i 3 boda , čak su i sa 2 igrača manje imali jednu opasnu polukontru koju je spriječio sczesny , ponavljam ne želim ni pomisliti što bi bilo da nismo dobili ovu utakmicu ili da chievu nisu isključena 2 igrača iako su oba crvena kartona zaslužena

Mou Internazionale
23:50

Standardno. Ovo je samo pocetak! Zato ce Harry da im pokaze gde im je mesto!!!

Japanac
06:28

Neki novi igrac Intera ili?

disqus_CkAY5JIxzW
09:58

Vama niko ni ne moze u Evropi pokazati gdje vam je mjesto, eto koja ste sila. Inace 2 finala u zadnje tri sezone govore gdje nam je mjesto.

Rasel Krou
23:44

Juve ce i ove sezone lagano osvojiti, ipak je to institucija, nije vasarska ekipa kao Inter.