nedelja 05.11.2017.
16:57

Odlično popodne za Juventus iako ih je Benevento namučio. Roma prošla Firencu, Kjevo zaustavio Sarijevu mašinu...

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Nestvarno prvo poluvreme u Torinu. Benevento, prvi put u svojoj istoriji protiv najvećeg italijanskog kluba. Veliki broj navijača gostiju verovatno nikada nije verovao da će se to desiti, ali onda je usledilo i više od sna.

Od početka je Juventus napao, imali su gosti sreće, dva puta je Daglas Košta pogodio okvir gola.

A onda nakon dvadesetak minuta, stadion je zanemeo. Naime, slobodan udarac za goste iz Kampanje, Ćićireti je pogodio pored loše nameštenog zida, Šćešnji se nije pomerio, gosti vode.

Šta su preživeli narednih 25 minuta je za priču, nekoliko neverovatnih promašaja Juventusa, gol je visio u vazduhu, ali je u prvom poluvremenu mreža Brinjolija koji je nekoliko puta sjajno intervenisao ostala netaknuta.

U nastavku ista situacija, velika ofanziva Juventusa, još par promašaja, a onda na scenu stupa Iguain. Centaršut De Šilja, Aleks Sandro vraća loptu glavom, "Pipita" na sjajan način postiže gol, konačno je u formi.

Nekoliko minuta kasnije, potpuni preokret, opet Aleks Sandro, asistira na drugu stativu, Kuadradu je ostalo da se pokloni, 2:1 za Juventus.

U Firenci vatromet. U prvih 10 minuta videli smo dva gola, Žerson je več posle pet minuta asistenciju El Šaravija pretvorio u vođstvo "Vučice", ali je Žordan Vereto poravnao.

Ponovo su gosti vodili, još jednom Žerson, kontra, Gonalon je odlično poslužio Brazilca koji je opet savladao Sportijela. No, nisu se dali "Ljubičasti", Kjeza promašuje šansu za izjednačenje, ali "Ćolito" ne! Đovani Simeone je pobegao Faciju i glavom matirao Alisona.

U nastavku opet vode gosti iz Rima, akcija Kolarov-Džeko, Grk Manolas je ubacio loptu u mrežu, ofanzivni potencijal Rome je zaista sjajan.

I onda u finišu potvrda, Dijego Peroti overava trijumf gostiju.

Napoli je napao u Veroni, šanse su se ređale, Martens, Insinje, na drugoj strani je Gamberini mogao da šokira lidera koji je stezao obruč oko Sorentina. U nastavku slična slika, bolji gosti, ali kao da su bili umorni od duela sa Sitijem, Kjevo se svim silama branio i zaustavio lidera koji sada ima samo bod prednosti u odnosu na Juve.

Na Sardiniji Verona je povelo golom Zukulinija, Ćigarini je promašio penal za domaće koji su ipak preko Ćepitelija, posle kornera, stigli do 1:1. Kaljari je ipak stigao do pobede u finišu, strelac Farago, dragoceni bodovi za domaće.

Utakmica između Lacija i Udinezea je odložena, tokom dana biblijski pljusak je zadesio Rim, na kraju je sudija Banti odložio meč.

Na matineu na "Meaci", Torino je odneo bod pred 75 000 protiv Intera.

Đenova - Sampdorija 0:2
Bolonja - Krotone 2:3
Inter - Torino 1:1
Kjevo - Napoli 0:0
Juventus - Benevento 2:1
Fiorentina - Roma 2:4