Juve arhivirao i Fiorentinu, vrh sve bliži!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 13. decembar 2015.

• 22:38

Fiorentina povela u Torinu, Juventus brzo izjednačio, na kraju sjajni Mandžukić i Dibala prelomili utakmicu, Juventus četvrti na tabeli!

Neverovatan start derbija u Torinu.

Već u trećem minutu, kontakt Kjelinija i Bernadeskija je sudija Orsato okarakterisao kao prekršaj, Iličić je siguran, šok u Torinu.

Ipak, samo tri minuta kasnije eksplodirale su tribine "Arene", centaršut na Kuadrada, on je glavom lobovao Tatarasanua, 1:1. Nije se radovao, igrao je do pre manje od godinu dana za "Ljubičaste".

Videli smo utakmicu visokog ritma, ali nije bilo šansi. Dibala je nakon solo akcije loše šutirao, gosti su imali više loptu u posedu, dosta nervoze, rezultat se nije menjao u prvom delu.

Ni drugo poluvreme nije bilo ništa bolje, velika borba, ali su golmani bili besposleni.

Ali onda je na scenu stupio Mandžukić, prvo je sačuvao loptu na centru, a onda stigao posle centaršuta i pokušaja Dibale da se izbori za loptu i pogodi mrežu Fiorentine. Velika radost za navijače Juventusa, pokazalo se još jednom da njihov tim ima veliko srce.

I na kraju, šlag na tortu, fantastični Paolo Dibala je dotukao Toskance, na kraju 3:1, šesta pobeda u nizu za Juventus koji je četvrti, ima samo šest bodova manje od Intera koji je na čelu tabele.

Golove iz Torina možete videti ovde.

U prvom derbiju dana, Roma i Napoli su podelili bodove, nije bilo golova, a izveštaje sa popodnevnih utakmica pročitajte ovde.

Na tabeli Inter vodi sa 36 bodova, Fiorentina i Napoli imaju po 32, Juventus je već četvrti sa 30, preskočili su Romu koja ima 29, sledi Sasuolo sa 26 i utakmicom manje, Milan ima 25...