Junajtedovo čudo od deteta srušilo Vilu, Njukasl uhvatio slamku spasa

• Autor: Boban Filipović

• 16. april 2016.

• 17:56

'Đavoli' minimalnim trjiumfom nad fenjerašem ostali u trci za plamsan za LIgu šampiona, 'Svrake' prekinule crni niz pobedom nad Svonsijem. Berahino promašio dva penala protiv 'Strešljenova'!

Mančester Junajted je na 'Tetaru snova' savladao prežaljenu Aston Vilu, novom članu Čempionšipa presudio je Markus Rašord golom u 32. minutu meča.

Antonio Valensija je centrirao po zemlji sa desnog boka, a momak, koji je jedno od najvećih otkrovenja ove sezone u Premijer ligi, 'mangupski' zatresao mrežu Breda Guzana. Gol pogledajte OVDE.

U drugom poluvremenu su puleni Van Gala propustili nekoliko prilika da uvećaju prednost, Rašfordu, Depaju u dva navrata i Mati je nedostajala prava završnica, to je moglo domaćinu da se obije o glavu u finišu, dobre šanse za 'Vilijane' su imali Žested i Klark, David De Hea je sačuvao pobedu.

Njukasl je na 'Sent Džejms Parku' ubedljivo savladao Svonsi, 'Svrake' su slavile sa 3:0.

Crno-beli su poveli preko Lascelesa pet minuta pre odlaska na odmor, a trijumf su u finišu overili Musa Siskoko i Andros Taunsend.

Aleksandar Mitorvić je dobio šansu od Rafe Beniteza u poslednjih 10 minuta, ušao je u igru umesto Papisa Sisea i odužio se menadžeru asistencijom kod trećeg gola svog tima.

Everton i Sutempton su podelili plen na 'Gudison Parku', meč je završen rezultatom 1:1.

'Karamele' su povele golom mladog argentinskog štopera Funesa Morija u 68. minutu, konačan rezultat postavio je hitronogi Senagalac Sadio Mane sedam-osam minuta kasnije.

Dušan Tadić je odigrao ceo meč za 'Svece'.

Votford je prekinuo seriju loših rezultata minumalnom pobedom na gostovanju Vest Bormu na 'Houtornsu'.

Votson
je postigao gol vredan tri boda u 27. minutu, a tragičar 'Vrećica' bio je Saido Berahino koji je promašio dva penala u drugom poluvremenu.