Junajted za 1/4 finale FA kupa morao da pobedi i Hadersfild i VAR!

subota 17.02.2018.
20:26

Dva gola Romelua Lukakua, VAR nepravedno poništio pogodak Huana Mate.

EPA-EFE/Rui Vieira

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su danas u gostima pobedili ekipu Hadersfilda rezultatom 2:0 (1:0).

Već u trećem minutu, Lukaku je pobegao odbrani Hadersfila, prevario svoje čuvare i preciznim udarcem pogodio za 1:0.

Junajted je dominirao u nastavku meča, ali je prvo poluvreme obeležila odluka video tehnologije, odnosno poništen pogodak za goste.

U finišu prvog dela, Jang je proigrao Matu, ovaj je obišao golmana i pogodio mrežu, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda nakon pregleda VARa.

Međutim, fotografije video tehnologije ubrzo su postale hit na društvenim mrežama, pošto je bilo očigledno da je Mata bio u dozvoljenoj poziciji.

U finišu prvog dela, i Matić je pogodio mrežu, ali je njegov pogodak opravdano poništen zbog opsajda.

Domaći su krenuli silovito u drugom poluvremenu, imali dve, tri izgledne prilike, ali je onda usledio hladan tuš.

U 55. minutu, kontra napad iz udžbenika, Lukaku je povukao, odložio do Sančeza i nastavio kretanje, ovaj ga je pasom spojio sa golom između četvorice igrača, a Belgijanac kao u najboljim danima pogađa za 2:0.

Jasno je bilo da Junajted neće prokockati svoju prednost, Murinjo je uveo Marsijala i Lingarda umesto Sančeza i Mate, a u nadoknadi je zaigrao i Erik Baji posle višemesečne pauze.

32 Komentara

Adnan
Sunday, 18.02.2018
03:01

Lukaku kao u najboljim danima?n24 su mu godine i dao je vise golova nego Morata i Lakazete zajedno.

Saturday, 17.02.2018
23:46

klasikanlosa igra i na kraju pobeda...dosadna utalmica...sancezova asistencija najbolji potez utakmice, ostalo sve isto. Glavni problem je sto igraci odu pravolinijski, tako i razm. Bukvalno vidis gde ce stoperi i vezni da posalju loptu. Sancez malo tu odudara jer baci neki neocekivani pas, ostale moze da procita i igraci iz backe.

22:26

Ovo kad se uvede var u spaniji bit ce cirkus sa realom njima ce linije bit hiperbole ahahha

01:54

23:49

Ljubi te tvoj boixos

lonchy2909
22:07

Dobro odradjena utakmica. Kada sam vidio sastav malo sam se zabrinuo, ali Lukaku je dobro otvorio tekmu ranim golom. Matin gol je diskutabilan, pratio sam na netu tako da je u prvom momentu licilo na cist gol, ali na kasnijim stimnicima se cini kao minimalan ofsajd koljenom. Smoling igrao rukom, tj. pogodila ga lopta u ruku nakon kornera, mogao je sudija sankcionisati, ali na srecu nije. Sada da se spremimo za Sevilju. Nadati se najboljem.

FanUnited
21:57

zasto navijaci uniteda nikad nisu zadovoljni ... nekako postalo tradicija da se kritikuje .. pa danas smo odigrali super pobedili smo a nismo se puno potrosili i nismo igrali sa pun sastav

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
21:53

Kakvi li su ti defanzivci hadersfilda kad je lukaku uspeo da ih pretrci

23:47

10x brzi od benzeme. on je brz stalno bio, trol nije na mestu.

MSSZRMK
13:17

Benzema čak je i na igrici spor.

01:39

Ja gledam u cudu da je dao 2 gola , pa i protiv ove sile... plakanje ... :)))

Bat
21:49

igra tu i tamo..raduje me lukaku i njegovi golovi..

Nikola M.
21:45

Da je samo Lukaku ovako lako i rutinski rešavao 100% šanse i u prvom delu sezone... Okruglo 20 golova za njega u dosadašnjem toku sezone. Želim da verujem da je ovo bilo samo otaljavanje posla jer su mislima već u utakmici sa Seviljom, nego da ne bude to vežba i plan za taj meč. Ne bih voleo da gledam ovakav Junajted i protiv njih. Nije Sevilja Hadersfild, pa da ih lako dobiju na ovakav način. Marsijal odličan po ulasku, lepa asistencija Sančeza.

lonchy2909
21:50

Pa fazon sa Seviljom jeste njoj dati posjed I braniti se. U drugom slucaju je Sevilja mnogo opasnija. Gledao sam ih samo u kupu protiv Atletika oba meca I tu su ostavili jako dobar utisak na mene. Samo se nadam da Murinjo ide da da gol ukada prvom mecu, jer je to rjesenje, a ne da pokusava igrati na nulu.

Stretford END 1878
23:14

Lonchy, ovde ti odg, nisam pesimista, procicemo mi Sevilju ali po meni je bitno kako cemo ih proci a mnogo osciliramo, seti se Bazela u gostima u grupi a bila je bitna utakmica jer bi u njoj overio plasman u osminu i prvo mesto a Sevilja je mnogo jaca. Prolazimo! GGMU!

22:18

Sve tacno, samo verujem da znas da je Lukaku postigao 21 gol a ne 20 (mozda si izostavio gol protiv Reala u Super kupu).

Scholes
21:44

Engleske sudije se sve vise i vise brukaju. Junajted prosek, odradjivanje posla.

2fast4you
21:44

Prosto sam se iznenadio kada je Lukaku istrcao onu kontru...

yboyka525
21:38

Samo da ostane zdrav Sou,ne mogu vise da gledam Janga na tom mestu. Isto vazi za Bajia, Smoling uopste nije taj kalibar za utd. Potpuno drugi tim sa njima dvojicom,resavaju dve najkriticnije pozicije... I Dzons brate da poradi malo na koncentraciji,decko kad mu je dan najbolji engleski stoper,a vec sledecu utakmicu izgubi skok duel,utd primi gol.

Medison
21:36

Za glupe engleske sudije nije nista pa ni VAR

Маркус19
21:32

Меч на страну, јако се радујем због повратка Баија!

yboyka525
22:42

Drazi mi je njegov povratak nego da su dobili 5-0 Reala veceras.

Маркус19
00:47

Повратак Баија у тим од виталног значаја за Јунајтед у овом делу сезоне. Шта је са Џоунсом, данас је добио слободно, или је (не дај боже) опет повређен?

00:32

Samo se to cekalo i nekim cudom da ispadne iz prve postave Smoling.

Bidza i Tridza
21:30

Nije bio jak tempo sto je dobro zbog LS. Mozda Matic nije trebao da igra celu utakmicu a Lukaku i Sancez su mogli malo ranije napolje. Konacno se i Baili vratio,bice potreban jer slede teski mecevi.

RedDevils1878
21:28

Igra očaj, a prvo poluvrijeme od 3. do 45. minuta bunker protiv Hadersfilda. Sva sreća pa je Lukaku dao 2 gola iz 2 pokušaja. Ako su ovi iz Sevilje gledali, znaju da se imaju čemu nadati, čak šta više mislim da će u Španiji u prvoj utakmici biti veliki favoriti