• 07. decembar 2019.

• 19:35

Siti u teškoj situaciji na poluvremenu.

Junajted vodi u gradskom derbiju, da li su
Fudbaleri Mančester sitija su u 16. kolu Premijer lige dočekali gradskog rivala Junajted, a nakon prvog poluvremena gosti imaju dva gola prednosti (0:2).

Nakon 20ak minuta igre Bernardo Silva ruši Rašforda u svom kaznenom prostoru, sudija Tejlor nije odmah reagovao, ali mu je iz VAR sobe stavljeno do znanja da je bilo prekršaja, te su gosti dobili penal.

Rašford je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

U narednih par minuta još dve velike šanse za engleskog napadača, najpre je iz izgledne pozicije tukao pored gola rivala, a potom je pogodio i prečku.

A onda, 29. minut, akcija Marsijala i Džejmsa, koju Francuz pretvara u pogodak za 2:0.

Golove pogledajte OVDE.

Usledila je inicijativa Sitija, ali je De Hea uglavnom bio siguran, da bi u poslednjim sekundama domaćin tražio penal.

Voker je centrirao sa desne strane, utisak je da je lopta u ruku pogodila Freda, sudija Tejlor se nije oglasio, kao ni njegove kolege iz VAR sobe.

OVDE pogledajte situaciju, pa procenite da li je Mančester siti oštećen za penal.