Junajted ubedljiv protiv trećeligaša za plasman u 1/4 finale FA kupa

• Autor: Milovan Longinov

• 22. februar 2016.

• 22:35

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su ekipu Šruzberija rezultatom 3:0 i plasirali se u četvrtfinale FA kupa.

Strelci za Junajted bili su Smoling u 37, Mata u 45. i Lingard u 61. minutu.

Iako je Junajtedov rival poslednjeplasirana ekipa na tabeli trećeg ranga takmičenja, ''đavoli'' su još kako bili pod pritiskom posle serije očajnih rezultata.

Luj van Gal je odlučio da izvede kombinovani sastav, mada nije ni imao mnogo izbora s obzrom na to koliko ima problema sa povredama.

Na golu je ponovo bio Serhio Romero, ispred Smoling, Blind, Varela, Bortvik-Džekson, Šnajderlin, Erera, Lingard, Mata, Depaj  i Marsijal.

Mrežu gostiju načeo je kapiten Kris Smoling koji se dobro snašao i uz malo sreće pogodio drugi ugao posle akcije po desnoj strani.

Na isteku prvog poluvremena, Mata je iz slobodnjaka, preko živog zida povisio na 2:0.

Konačan rezultat postavio Lingard u 61. minutu kada se našao na pravom mestu posle centaršuta Andera Erere.

Domaći su igrali hrabro, nisu se libili da napadnu koliko im je kvalitet dozvoljavao, a u finišu su imali i dve vrlo dobre prilike, ali je Romero ostao nesavladan.

Junajted je očekivano bio bolja ekipa, ali ova utakmica nije bilo pravo merilo, ali bi mogla da bude značajna na psihološkom planu pred najbitniji meč u sezoni protiv Midtjilanda u četvrtak na ''Teatru snova''.

Mančester junajted će u četvrtfinalu igrati protiv Vest hema na svom stadionu.