Junajted se vratio na ''plus pet''

• 15. april 2012.

• 18:58

Lider Premijer lige lako izašao na kraj sa Aston Vilom na Old Trafordu i sada ponovo ima pet bodova više na čelu tabele u odnosu na drugoplasirani Mančester Siti.

U jedinom današnjem susretu 34. kola Premijer lige, Mančester Junajted je na svom terenu ubedljivo savladao Aston Vilu rezultatom 4:0 i učvrstio se na liderskoj poziciji.

Domaći su poveli već posle sedam minuta igre. Jang je bio u prodoru po levoj strani, a u kaznenom prostoru gostiju njegov kontakt sa Klarkom okarakterisan je kao prekršaj za jedanaesterac koji je u gol pretvorio Vejn Runi - 1:0.

U finišu prvog poluvremena, Velbek je duplirao prednost svog tima. Evra je probio po levoj strani, centrirao pred gol Aston Vile, a lopta je pored trojice protivničkih igrača i golmana Givena prošla do Velbeka koji je bio na drugoj stativi i priliku nije propustio - 2:0.

Tokom drugog poluvremena bilo je još prilika, uglavnom pred golom gostiju, a prednost Junajteda uvećao je Runi, svojim drugim golom u 73. minutu, posle akcije sa Valensijom - 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Nani, u drugom minutu vremenske nadoknade, na asistenciju Evansa.

Posle ovog meča, Mančester Junajted vodi na tabeli sa 82 boda, a drugoplasirani Mančester Siti ima 77. Aston Vila je ostala na petnaestom mestu sa 35 bodova.