Junajted se mučio, Siti nastavlja sa pobedama

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 21. septembar 2016.

• 22:40

Mančester junajted je konačno prekinuo seriju od tri poraza pobedom protiv ekipe koja se takmiči u trećem rangu Engleske. Pobede Mančester sitija i Sautemptona.

Žoze Murinjo je danas u gostima protiv ekipe Nortemptona izveo šaren sastav, ali je ipak uspeo da se plasira sa svojom ekipom u narednu fazu Liga kupa.

Mančester junajted je danas slavio protiv Nortemptona sa 1:3, a domaći su na 20-ak minuta do kraja utakmice imali nerešen rezultat.

Majkl Kerik je doneo prednost gostima u 17. minutu, Revel je izjednačio iz penala, da bi Erera i Rašford doneli pobedu gostima i lakše disanje Murinju.

Jeste pobeda protiv trećeligaša, ali svaka pobeda je dobra u ovoj situaciji u kojoj je bio Mančester junajted.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Mančester siti je golovima Klišija i Garsije u drugom poluvremenu uspeo da dođe do pobede protiv Svonsija u gostima od 2:1, a na ovom meču nije bilo Aleksandra Kolarova koji je danas odmarao.

Jedini gol na meču za Svonsi postigao je Sigurdson.

Pojavio se u timu nakon dugačke pauze Vensan Kompani koji je odigrao skoro čitav meč u paru sa Džonom Stounsom.

Sautempton i Sanderlend su u narednoj fazi Liga kupa. Sautempton je savladao Kristal Palas na svom terenu rezultatom 2:0 golovima Ostina i Hesketa, dok je Sanderlend savladao Kvins Park nakon preokreta golovima Meknera. Sandro je bio jedini strelac za KPR.

Dušan Tadić nije igrao danas za Sautempton.

Fulam je ispao od Bristol sitija iako je vodio sa 1:0 i iako je imao veliku priliku iz penala da dođe do 2:1.

Ipak, Bristol je stigao do prolaska dalje i to golom u 90. minutu preko Abrahama, pa se tako Slaviša Jokanović oprostio od ovog takmičenja.

Totenhem je sa ubedljivih 5:0 savladao Gilingem, a golove su postigli Eriksen (2), Jansen, Onoma i Lamela.

Pobedu je slavio i Vest Hem koji je golom Dimitrija Pajea u 6. minutu nadoknade slavio protiv Akringtona, kao i Hal koji je slavio protiv veoma lošeg Stouka ove sezone sa 2:1 (Arnautović - Mejson i Henriksen).