Junajted rutinski sa Bornmautom u poslednjoj utakmici sezone

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 17. maj 2016.

• 22:50

Utakmica koja je bila odložena zbog postavljene bombe na stadionu Old Traford konačno je odigrana, a domaći su uspeli da savladaju Bornmaut.

Pred ovaj meč je bilo poznato da će Mančester junajted završiti ili na 5. ili na 6. mestu, bukvalno je bilo nemoguće očekivati da završi na 4. mestu jer je za to bilo potrebno da pobedi danas sa 19 golova prednosti.

Pobedio je sa 3:1 u jednoj utakmici u kojoj je bio bolji, ali uglavnom zbog veoma loše igre gostiju koji nisu uspeli da upute niti jedan šut u okvir gola Davida de Hee.

Prvi gol smo videli u 43. minutu. Do tada je bila totalno nezanimljiva utakmica, a onda smo videli jednu od lepših akcija ove sezone. Runi, Mata i Marsijal su bili u glavnim ulogama, golman protivnika nije mogao baš ništa - 1:0. Runi je postigao svoj 100. gol na "Old Trafordu", jedino Anri na nekom zdanju ima više golova od ovog reprezentativca Engleske.

U nastavku veća dominacija Mančester junajteda, Valensija, Mata i Smoling su pretili, a onda u 74. minutu 2:0.

Valensija je dočekao centaršut, poslao loptu ka golu, a tamo je bio Markus Rašford koji povećava rezultat.

Pred sam kraj, još jedan gol u mreži gostiju, Vejn Runi je asistent, Ešli Jang je egzekutor, ali nije postavio konačan rezultat.

Bornmaut je uspeo u 3. minutu nadoknade da postigne gol, tačnije, učinio je to Kris Smoling koji je pokušao da zaustavi udarac protivničkog napadača, ali je skrenuo loptu u mrežu.