Junajted posustao, Mitrović umalo junak!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 22. avgust 2015.

• 15:36

Nakon dve pobede bez primljenog gola u prva dva duela ove sezone u Premijer ligi, Mančester junajted je ovoga puta ostao bez tri boda na svom terenu.

Ekipa Mančester junajteda je možda odigrala i najbolje poluvreme ove sezone, ali nije uspela da slavi na svom terenu protiv danas veoma dobro organizovane ekipe Njukasla koja je na kraju uspela da izbori 0:0.

Njukasl nije došao danas u Mančester samo da se brani, imali su jasnu viziju kako je moguće ugroziti odbranu koja do sada nije primila gol u Premijer ligi, čak su i ugrozili gol Serhija Romera nekoliko puta danas.

Ipak, Mančester je bio taj koji je diktirao tempo od samog početka, lopta je kružila oko šesnaesterca Njukasla, ali u prvom poluvremenu nismo videli neku previše ozbiljnu priliku za "Đavole".

Junajted je imao par poluprilika sve do gola koji je postigao Vejn Runi, gola koji je kasnije poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao jedan od najboljih igrača na ostrvu u poslednjih 10 godina.

Ovaj ofsajd je izazvao dosta polemike, OVDE možete pogledati da li je Junajted oštećen.

Memfis Depaj je bio dosta agilan, pokušavao je nekako da probije odbranu Njukasla koja je odigrala sjajnu utakmicu, ali mu nije polazilo za rukom da savlada Tima Krula koji je takođe imao odličan dan.

U jeku napada Mančester junajteda Njukasl je imao najbolju priliku. Aleksandar Mitrović koji se istakao u prvom delu kao veoma opasan po odbranu Mančestera dobio je loptu sa strane, odlično ju je zahvatio glavom, a prečka se zatresla u tom trenutku, Romero je imao dosta sreće, bila je ovo najbolja prilika u prvom delu igre.

Reprezentativac Srbije je bio dosta dobar, svoju snagu pokazao je i u bliskom susretu sa Vejnom Runijem, a navijači Njukasla su konačno izgledali zadovoljno pošto su dobili veoma kvalitetnog napadača.

U drugom poluvremenu Njukasl se još više povukao, a kako se meč približavao kraju ekipa Luja Van Gala je sve više napadala ka golu Krula.

Sve je bilo opasnije po Njukasl, posebno od trenutka kada je Holanđanin u igru ubacio Kerika i Ernandeza umesto Švajnštajgera i Januzaja, a upravo je Ćićarito propustio možda i najbolju priliku na utakmici nakon one Mitrovićeve.

Nakon njegove kombinacije i Huana Mate Španac je šutirao ka golu, da bi se lopta odbila do meksičkog fudbalera koji je izašao 1 na 1 sa Krulom. Nije uspeo da pogodi iz izgledne situacije, Krul je lagano rastao u junaka utakmice.

Valensija je imao dobru priliku u 84. minutu kada je sa samo 5-6 metara od gola pogodio Koloćinija u leđa, Njukasl je morao sve svoje snage da usmeri u odbranu svog gola.

Smoling je propustio kolosalnu priliku nakon kornera kada je sa gol linije odbrana Njukasla ponovo dobro reagovala, a na drugoj strani kontru umalo nije iskoristio Papis Sise.

Mitrović je zamenjen pred sam kraj utakmice, pokušao je Meklaren da ugrozi Junajted iz kontri, međutim, rezultat je ostao nepromenjen do samog kraja meča, ostalo je 0:0.