Junajted pobedom otvorio post-Ronaldo eru, Roma se osvetila Barsi

• Autor: Vladimir Stojanović

• 01. avgust 2018.

• 08:51

Konačno se upisao i Murinjo, "Đavoli" tukli Real. Malkom dao gol nesuđenom klubu, ali u poslednjih deset minuta Roma slavila u Teksasu. Minimalac rezervnog Totenhema protiv Milana...

Junajted je stigao do prve pobede na turneji i to zahvaljujući Aleksisu Sančezu. Čileanac koji je kasnio sa dolaskom zboh problema sa vizom je bio čovek odluke u duelu protiv Reala na "Hard Rok Stadionu".

Bili su malo jači nego u prethodnim mečevima, vratio se De Hea, Fred je debitovao, kod Reala samo Benzema i Bejl u postavi koja je pre par meseci osvojila treću Ligu šampiona. U prvoj pola sata Sančez i Erera su doveli "Đavole" do prednosti, a posle nekoliko promašaja Benzema je u finišu prvog dela smanjio na 2:1, koliko je ostalo i do kraja meča.

Oslabljeni Totenhem je dobio Milan, a odlučio je zaboravljeni N'Kudu koji je prošle godine bio na neuspešnoj pozajmici u Barnliju. On je sjajnim udarcem matirao Donarumu, Milan je imao nekoliko prilika, Poketino je izveo tim rezervi, a tek u poslednjih pola sata pojavio se Eriksen, uz veliki aplauz oko 30 000 ljudi u Mineapolisu. Jasno, skandinavski koreni u ovom delu Amerike se ne zaboravljaju.

U Dalasu Roma se na neki način osvetila Barsi za to što su im Katalonci ukrali Malkoma. "Vučica" je slavila sa 4:2, sa tri gola u poslednjih desetak minuta.

Rafinja je načeo Italijane, El Šaravi izjednačio, a Malkom se upisao protiv nesuđenog kluba. Ipak u finišu meča, kada je Valverde pustio decu na teren, Florenci, Kristante i Peroti sa bele tačke su okrenuli rezultat, za konačnih 4:2 za Barselonu. Kolarov se pojavio na terenu poslednjih 15 minuta.

Man Junajted - Real 2:1
Totenhem - Milan 1:0
Roma - Barselona 4:2