• 18. mart 2012.

• 16:32

Posle eliminacije iz Lige Evrope, Mančester Junajted danas pružio sjajnu partiju protiv Vulverhemptona i učvrstio se na liderskoj poziciji Premijer lige.

Za razliku od evropskih nastupa, fudbaleri Mančester Junajteda pružaju sve bolje partije u Premijer ligi.

U današnjoj utakmici 29. kola ekipa Aleksa Fergusona deklasirala je domaći Vulverhempton rezultatom 5:0 i sada ima četiri boda više na čelu tabele u odnosu na drugoplasirani Mančester Siti koji ima i meč manje.

Počelo je golom Evansa iz 21. minuta, a kada je Ronald Zubar u 39. minutu isključen zbog drugog žutog kartona, gostima je posao znatno olakšan i oni su to obilato iskoristili.

Valensija u 43. i Velbek u 45. minutu rešili su pitanje pobednika, da bi u nastavku Ernandez sa dva gola, u 56. i 61. minutu trijumf Junajteda učinio još ubedljivijim, za konačnih 5:0.

Nenada Milijaša nije bilo u domaćoj ekipi, koja posle trećeg uyastopnog potaza ostaje na poslednjem mestu na tabeli.