Junajted osvojio važne bodove, ali ostao i bez Pogbe!

• Autor: Milovan Longinov

• 23. april 2017.

• 17:08

Važna pobeda Mančester junajteda, ali i još jedna povreda u redovima ekipe Žozea Murinja.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima ekipu Barnlija rezultatom 2:0 (2:0) u 34. kolu Premijer lige.

U senci ovog trijumfa mogla bi da bude povreda Pola Pogbe koji je u finišu meča seo na travu i uhvatio se za mišić nakon čega je napustio teren.

Podsetimo, zbog povreda su van stroja do kraja sezon Ibrahimović, Mata i Roho.

Junajted je pitanje pobednika rešio u razmaku od samo 18 minuta u prvom poluvremenu.

Žoze Murinjo je izveo šareni sastav zbog povreda i gustog rasporeda, ali je Junajted i pored toga uspeo da dođe do važnih bodova.

U 21. minutu, posle kontra napada, Erera je maestralno proigrao Marsijala kom nije bilo teško da sa nekoliko metara pogodi gol Toma Hitona za 0:1.

U 39. minutu, Marsijal je solidno šutirao, njegov udarac je odbranio Hiton, ali se lopta odbila pravo do Runija koji pogađa za 0:2.

Barnli je u drugom poluvremenu krenuo ofanzivnije ka golu, domaći su bili opasni uglavnom posle centaršuteva, ali je Baji odlično komandovao odbranom Junajteda.

Žoze Murinjo je rutinski meč priveo kraju, u igru je uveo Rašforda i Mihtarijana umesto Lingarda i Marsijala.

Upravo je Rašford imao veliku priliku desetak minuta pre kraja, kada je iskosa sa desne strane izašao sam na Hitona, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Pol Pogba je imao dva solidna pokušaja sa distance, ali nije uspeo da se upiše u strelce, a u finišu je morao da napusti teren zbog povrede o kojoj ćemo više saznati u toku dana.

Junajted je sada peti na tabeli sa 63 boda, jednim manje od Mančester sitija sa kojim se sastaje u četvrtak, i sa tri manje od Liverpula, koji ima i meč više od mančesterskih klubova.