Junajted od očaja do sjaja u Londonu, "đavolsko" drugo poluvreme za preokret nad Vest Hemom

Autor: Aleksandar Golubović
subota 05.12.2020.
20:23

Klub sa Old Trafroda sada zaostaje samo dva boda za liderom uz meč više.

EPA-EFE/Justin Setterfield

Fudbaleri Mančester junajteda stigli su do četvrte uzastopne pobede u Premijer ligi pošto su u 11. kolo stigli do preokreta na gostovanju Vest Hemu u Londonu slavivši sa 3:1.

Kao često puta do sada ove sezone izabranici Ole-Gunara Solskjera odigrali su prvo poluvreme za zaborav.

Pravo je čudo kako Vest Hem nije otišao na odmor sa ubedljivijom prednošću od 1:0 do koje su stigli u 38. minutu kada je sjajni češki vezista Tomas Souček postigao gol.

Solskjer je na startu drugog poluvremena espresno reagovao zamenivši indisponirane Edinsona Kavanija i Donija Van de Beka umesto kojih su ušli Markus Rašford i Bruno Fernandeš.

U drugom poluvremenu se rasplamsala igra, a prvi gol u nastavku postigli su gosti kada je Pol Pogba sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca, golman Vest Hema nije imao šanse da odbrani udarac.

Samo tri minuta kasnije usledi je potpuni preokret kada je mladi Mejson Grinvud dočekao centaršut Aleksa Telješa pogodivši donji levi ugao gola Fabijanskog.

Konačnih 3:1 "crvenim đavolima" obezbedio je Markus Rašford kada ga je u 78. minutu Huan Mata spojio sa golom.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

23 Komentara

Аполо
Monday, 07.12.2020
17:58

Није ми јасно како смо 5. са оваквом игром и тренером.

fred021
Sunday, 06.12.2020
14:20

Pogledao sam danas snimak BBC Match of the day, gde su utvrdili da je lopta koju je Henderson ispucao debelo izašla van terena.
U svakom slučaju Man UTD mnogo bolji u drugom poluvremenu od kada su ušli Rašford, Mata i Bruno. Interesanta utakmica za gledanje.

23:39

WH ih razbio. Sudije navijale za Utd. Korupcija sudija.

mrancic
11:43

Lupaj slobodno

Crveni Lucifer
23:25

Gazi gazi mancester junajted, opet taj monster mentality, odnosno sampionski dnk, tj ovako se osvajaju titule

riquelme
01:05

Ju, ju, ju... Gotivim i ha MU ali malo realnosti. Pa nisu razbili Celzi-Arsenal-Totenhem ili ne daj Boze Siti ili Liverpul. Bili su slabiji od WH bez samo 2 igraca. Kakav crni monster mentslity, fali tu Poketinjo i jos 4 igraca (stoper, levi nek, zadnji vezni i krilo) da lome poslednjih 15 minuta svaku ekipu u PL.

21:49

Junajted katastrofalan do Pogbinog gola, zaista su delovali potpuno amaterski. Vest Hem daleko bolj rivali do tada i Junajted ničime nije nagoveštavao bilo kakav boljitak. Počeli su da liče na tim tek kada se na terenu našao Fernandeš i sve je dobilo drugačiju dimenziju njegovim ulaskom u igri. Kičma ovoga tima. Naravno, i Mata i Rašford su odradili odličan posao. Šta učini Grinvud kod gola, svaka mu čast, ono je bilo fenomenalno. Takođe, sjajan gol i Pogbe. Nisam se nadao da će išta uraditi na ovoj utakmici s obzirom kako su igrali onih sat vremena, ali na kraju odličan preokret.

riquelme
01:08

Pa zato ga i treba prodati i izvuci maksimum. To je igrac koji igra samo ako ima 3-4 bolja od sebe i plus 1 da trci za njega. Probati da uzmu Varana za njega u ovoj ekipi nema mesta. Igra se sa plej igracem 2 brza po boku i spicem. Iza moraju da budu igraci koji kupe i ispravljaju greske... To su ozbiljne radilice on to nije.

08:06

A koji se to tim ne muci kad im nema nekog glavnog igraca? Juventus se ne moze da sastavi bez ronalda,barselona pati se bez mesija,real nekoliko utakmica nije mogo da pogodi gol vez benzeme,liverpul igra bez vvd i nije to to suplje pozadi,siti ne noze bez de bruena..totenhem se mucio kad nije bilo kejna...tako to sto pises mozes za sve timove napisati kad im nema glavnih igraca jer nisu prepoznatljivi bez njih. Solskjer je pokusao da odmori svoja 2 najbolja igraca(fernandes,rasford)ali ocigledno da ne ide bez njih. Samo pogledaj timove iz drugih liga juventus,real,barsa, igraju lose jer tempo utakmica je prejak i glavni igraci koji su nezamjenjivi stradaju jer svaku utakmicu pocinju i igraju pretezno citavu utakmicu. Sto se tice njemacke lige tu ce bajern osvojiti jer ima vise para nego svi ostali klubovi zajedno to nije zanimljivo.

tanzar
21:35

Mancester da zahteva da ulazi u mec sa zaostatkom

Barbosa7
21:35

Biće ovo dobra sezona sve mi se čini, tim sa ogromnim karakterom.

Adis N
21:33

Prvo junajted nema mec vise vec sad imaju po 10 odigranih meceva .a junajted ce imati mec manje..a a sta reci osim bruno i rasford koliko ti napadi idu lakse i koliko su smisljeni i brzi kad su njih dvojica u igri jos da pogba dodze na svoj nivo.postigo je odlican gol dobro je za njegovo samopouzdanje jos i on da se razigra i to je to. Razumijem solskjera da je pokusao odmoriti brunu i rasforda ali ocigledno da bez njih dvojice ne ide nikako.

Stretford END 1878
21:30

Dva razlicit Junajteda u ovoj utakmici, ne svidja mi se sto toliko zavisimo od Fernandesa, kako moze da racuna na ovako ocajno Marsijala, cak je i Mata korisnije od njega, Igalo kada ode u Januaru mozda je vreme za nekog klinca iz omladinskog. Sinoc sam gledao omladince, Urugvajac koga smo doveli je dobro odigrao, dao gol, bar bi imao vise energije od raspalog Marsijala. Kad bi imali ovakve rezultate i kuci, bar priblizno, bili u vrh tabele.