Junajted na "Vembliju", Markec debitovao!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 26. januar 2017.

• 22:36

Mančester junajted uspeo je da se plasira u finale Liga kupa pošto je u dva meča bio bolji od Hala ukupnim rezultatom 3:2.

Junajted na
Nakon što je Sautempton u dvomeču protiv Liverpula uspeo da obezbedi sebi plasman u finale Liga kupa, to je danas pošlo za rukom i ekipi Mančester junajteda koja je slavila protiv Hala ukupnim rezultatom 3:2.

Izabranici Žozea Murinja su pobedili u prvoj utakmici sa 2:0, dok je u drugoj Hal slavio sa 2:1.

Hal je igrao sjajno u prvom poluvremenu, a do gola su stigli u 35. minutu kada je Džonatan Mos odlučio da pokaže na belu tačku kada je Markos Roho loše reagovao i napravio faul.

Hadlrston je bio siguran izvođač penala, Hal je poveo i bio nadomak izjednačenja.

Ipak, Mančester junajted se konsolidovao, a u drugom poluvremenu sudija Mos nije dosudio po mnogima očigledan penal kada je Smoling pao u kaznenom prostoru. Bilo je tu dosta teatralnosti, ali i kontakta.

Mančester junajted stiže do izjednačenja u 66. minutu meča. Ibrahimović je proigrao Rašforda, ovaj je dodao do Pogbe koji smirenim udarcem vara golmana Hala za 1:1.

Igrao je i naš Lazar Marković, imao je i jednu priliku, ali je poslao loptu visoko preko gola.

Upravo je srpski fudbaler bio začetnik akcije za vođstvo Hala od 2:1. Proigrao je sjajnim pasom Mejlera, on je uposlio Niasea kome nije bilo teško da savlada De Heu za 2:1.

Dakle, finale je na programu 26. februara na Vembiju, sastaju se Sautempton i Mančester junajted.

Inače, Mančester junajted je danas prekinuo niz od 17 uzastopnim mečeva na kojima nije poražen.