Junački preokret Bastije protiv šampiona!

• Autor: Boban Filipović

• 10. januar 2015.

• 18:55

Imali su 'Sveci' dva gola prednosti na Korziki posle 20 minuta igre i rezultat koji ih vodi na čelo tabele, ali domaćini u nastavku četiri puta zatresli mrežu gostiju iz prestonice i osvojili sva tri boda.

Poveo je PSŽ već posle 10 minuta igre, Johan Kabaj je odigrao u dubinu za hitronogog Lukaša Mouru, a Brazilac maestralno lobovao golmana Bastije Areolu za 0:1.

Deset minuta kasnije prednost gostiju je duplirana, strelac je bio mlađani Antoan Rabio i tada se činilo da će branilac titule šampiona Francuske zabeležiti pobedu koja bi ga vinula na čelo tabele.

Međutim, borbeni fudbaleri domaćina nisu mislili tako.

Bastija se vraća u igru u 32. minutu kada Alžirac Budebuz biva precizan sa bele tačke i smanjuje zaostatak Korzikanaca.

Isti igrač našao se ulozi asistenta u poslednjim trenucima prvog poluvremena, proigrao je Modesta, a ovaj donosi poravnanje.

Osokoljeni domaćini izjenačenjem stiču odromno saopouzdanje, psihološka prednost je an njihovoj strani, a sve to se materijalizovali nakon samo desetak minuta igre u nasttaku kada prave totalni preokret.

Igrao se 56. minut kada Palmieri spektakularnim volej udarcem pogađa mrežu 'Svetaca' za 3:2.

Promena nije bilo sve do minut pre kraj regularnog dela kada Palmieri postiže svoj drugi gol na meču, stavlja 'tačku na I' i postavlja konačnih 4:2.

Pari Sen-Žermen ostaje treći na tabeli, mogao bi da sklizne i na četvrtu poziciju ukloko Sent Etjen večeras slavi u Remsu.

Bastija ovom pobedom beži iz opasne zone, uoči ovog meča Korzikanci su bilipretposlednji, sa ova tri boda probili su se do 14. mesta na tabeli.

Krenulo je veoma burno u 2015. godini u francuskoj Ligi 1, juče je lider Olimpik iz Marseja poražen u derbiju juga u Monpeljeu,  aktuelni šampion PSŽ je 'prosuo mleko' na Korziki, Lion bi mogao da zaposedne čelo tabele ukoliko sutra dobije Tuluz na 'Žerlanu'...