subota 15.12.2018.
22:39

U okviru 16. kola španske Primere, Valensija je gostovala u Baskiji.

EPA-EFE/Gorka Estrada

Fudbaleri Eibara dočekali su "Slepe miševe" u 16. kolu Primere, meč je završen bez pobednika, rezultatom 1:1 (0:1).

Gosti su poveli u 29. minutu, Vas je centrirao sa desne strane, lopta je stigla do druge stative, gde je na pravom mestu bio Rodrigo Moreno, koji bez problema trese mrežu Eibara za 0:1.

U nastavku, nakon 10 minuta igre, nakon jednog centaršuta sa desne strane, lopta pogađa u ruku Hosea Gaju, sudija Vega odlučuje da pozove pomoć VAR-a.

Nakon konsultacije, donosi odluku, penal za domaću ekipu, odgovornost preuzima Čarls, koji matira Neta za 1:1.

U nastavku dosta slabiji ritam, nije bilo izglednijih prilika, na kraju remi, čini se i najpravedniji ishod ovog susreta.

Eibar na 13. mestu sa 20 bodova, Valensija nakon 10. remija odmah ispod njih sa bodom manje.