Jovetić nastavlja da rešeta, Švajcarci šokirali Slovence!

subota 05.09.2015.
22:40

Španci su konačno naneli prvi poraz Slovacima. Crna Gora pobedila, Slovenci prokockali prednost.

BETA/AP Photo/Jose Vicente

Austrija je veoma blizu Evropskog prvenstva.

Ova reprezentacija je danas savladala ekipu Moldavije sa 1:0, a jedini strelac na ovom meču bio je Junuzović u 52. minutu.

U ovoj grupi, grupi G, Crna Gora je i dalje na tri boda zaostatka u odnosu na Rusiju koja je danas takođe pobedila.

Crnogorci su savladali Lihtenštajn sa 2:0 golovima Bećiraja i Jovetića i tako prekinuli veoma lošu seriju bez ijedne pobede u pet prethodnih duela u ovoj grupi.

Stevan Jovetić je ovim golom nastavio svoju seriju koju je započeo u italijanskom šampionatu pošto je za Inter u prva dva kola postigao 3 gola.

Moldavija 2

Golovima Đordija Albe i Andesa Inijeste iz penala Španija je savladala reprezentaciju Slovačke nanevši im prvi poraz u ovim kvalifikacijama.

Bila je to sasvim zaslužena pobeda reprezentacije Španije koja je stvorila veliki broj prilika i rezultat je trebalo da bude dosta ubedljiviji u korist "Furije".

Sada su ove dve reprezentacije izjednačene na čelu tabele sa po 18 bodova, a slede ih Ukrajinci sa 15.

Makedonija 3

Slovenija je imala 2 gola prednosti u Švajcarskoj protiv domaćina, ali nisu uspeli da zabeleže najvažniju pobedu u ovim kvalifikacijama.

Nakon sjajne akcije Iličića Novaković je postigao gol za 0:1, da bi Cesar povećao prednost gostiju na 2:0 u 48. minutu.

Ipak, Švajcarci su predvođeni Đerdanom Šaćirijem uspeli da sustignu i da prestignu goste za samo 10 minuta, a golove su postigli Drmić (2) i Štoker. Drmić je postigao svoj drugi gol za pobedu u 94. minutu.

Slovenija bi pobedom izbila na drugo mesto, ali se to na njihovu žalost nije dogodilo.