• Autor: Beta

• 29. mart 2015.

• 00:26

• Izvor: Beta

Crnogorski reprezentaitvac Stevan Jovetić izrazio je nadu da kazna Evropske fudbalske unije (UEFA) zbog prekida kvalfikacione utakmice sa Rusijom u Podgorici neće biti velika.

Utakmica između Crne Gore i Rusije prekinuta je u 67. minutu, pri rezultatu 0:0, i nije nastavljena zbog niza incidenata.

"Razočaran sam. Mislim da nam ovo nije trebalo. Izašli smo i pružili maksimum, odbranili penal, ali šta reći posle ovakvog meča. Kod drugog prekida je neki novčić ubačen", rekao je Jovetić, a prenose crnogorski mediji.

"Najviše ćemo mi da ispaštamo... Nadam se da kazna neće biti ogromna", dodao je on.

Fudbalski savez Rusije (RFU) najavio je danas da će UEFA-i podneti žalbu zbog prekida utakmice u Podgorici.

Prvi incident, nakon kog je usledio polučasovni prekid, se dogodio na samom početku utakmice, kada je golman Rusije Igor Akimfejev pogodjen bakljom u glavu.

Sudija i delegat su saopštili da će utakmica biti trajno prekinuta ukoliko ponovo dodje do najmanjeg incidenta, što se i dogodilo u 67. minutu, kada je Dimitri Kombarov arbitru prijavio da je pogodjem tvrdim predmetom sa tribina.

To je bila utakmica petog kola Grupe G u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj.