Joveljić izašao, Ajntraht preokrenuo!

nedelja 01.09.2019.
19:54

Druga pobeda ekipe iz Frankfurta u Bundesligi ove sezone, novi napadač se odmah upisao.

Beta/AP Photo/Michael Probst

U poslednjoj utakmici trećeg kola Bundeslige, Ajntraht je pred svojim navijačima u Frankfurtu večeras savladao ekipu Fortune iz Dizeldorfa rezultatom 2:1.

Prvo poluvreme pripalo je gostujućem timu, koji je golom Heningsa u 36. minutu došao u vođstvo.

U poluvremenu trener Ajntrahta Adi Hiter je odlučio da u svlačionici ostavi mladog srpskog napadača Dejana Joveljića, a da na teren pošalje najnovije pojačanje, iskusnog Basa Dosta.

Ovaj mu se odužio izjednačujućim golom samo desetak minuta kasnije, kada je na asistenciju Pasijensije glavom ''zakucao'' loptu u mrežu.

Na potpuni preokret se čekalo sve do 86. minuta, a onda Da kosta asistira Pasijensiji, koji pogađa za konačnih 2:1.

Osim pomenutog Joveljića, u startnoj postavi Ajntrahta bio je i Filip Kostić, koji je odigrao ceo meč, a Mijat Gaćinović je u 65. minutu zamenio Rodea.