četvrtak 23.11.2017.
22:57

Crno-beli imaju više razloga za slavlje.

Epa/Valdrin Xhemaj

Fudbaleri Skenderbega pobedili su na svom stadionu ekipu Dinamo Kijeva rezultatom 3:2 (1:1) u petom kolu Lige Evrope, pa je sada borba za prvo mesto i dalje otvorena.

Partizan je pobedom nad Jang bojsom obezbedio proleće u Evropi pošto ima tri boda više od Skenderbega, ali i dva manje od Dinamo Kijeva, pa crno-beli mogu i do prvog mesta u grupi ako pobede Ukrajince u poslednjem kolu.

Dinamo ima 10 bodova, Partizan osam, pa u slučaju pobedu, crno-beli će ići dalje kao prvi u grupi, a to znači i možda lakši rival u sledećoj rundi, ali i ne mora da znači.

Skenderbeg je odigrao istorijsku utakmicu i došao do ogromnog trijumfa. Kijevljani su čak i poveli u 16. minutu golom Ciganova, ali je već u 18. izjednačio Lilaj.

U drugom poluvremenu, albanski tim je sa dva brza gola, u 52. i 56. minutu preko Džejmsa i Souea došao do 3:1.

Milan je konačno odigrao jednu dobru utakmicu i zabeležio ubedljivu pobedu, na San Siru je pala Austrija iz Beča rezultaom 5:1 i tako overio plasman dalje.

Dalje je prošla i Braga koja je pobedila Hofenhajm sa 3:1, Everton je doživeo pravi šamar kod kuće od Atalante  - 1:5, a Italijani su tako zajedno sa Lionom koji je pobedio Apolon.