Još jedna Dortmundova goleada!

• 23. avgust 2015.

• 17:25

''Milioneri'' nastavljaju da rešetaju protivničke mreže. Večeras su ubedljivo savladali Ingolštat i vratili se na čelo bundesligaške tabele.

Posle odličnog starta sezone u Bundesligi, trijumfa nad Menhengladbahom od 4-0, a onda i neverovatnog preokreta u kvalifikacijama za Ligu Evrope u Norveškoj, gde su posle 0-3 slavili sa 4-3, fudbaleri Dortmunda su i danas bili veoma efikasni, na gostovanju novajliji u ligi, ekipi Ingolštata.

''Milioneri'' su i u meču drugog kola Bundeslige slavili rezultatom 4-0, a sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

Domaći tim je odolevao do 55. minuta, kada je Ginter, na asistenciju Mhitarijana, preciznim udarcem iskosa sa desne strane zatresao mrežu - 1:0.

Samo pet minuta kasnije, gosti su iznudili i jedanasterac, koji je u gol pretvorio Marko Rojs, za vođstvo od 2-0 i tada je pitanje pobednika praktično bilo rešeno.

Do kraja, još dve lopte završile su u mreži golmana Nilanda. Najpre je Kagava u 84. minutu povisio na 3-0, a konačnih 4-0 postavio je Obamejang, pogotkom u nadoknadi vremena.

Golove sa ove utakmice možete da pogledate OVDE.

Drugo kolo Bundeslige kompletiraće od 17:30h Menhengladbah i Majnc.