19:52

Fenomenalan vikend za naše fudbalske internacionalce.

EPA/DAVID HECKER

Aleksandar Mitrović, Luka Milivojević, Duško Tošić, Filip Kostić, Srđan Plavšić, Adem Ljajić...

Ovaj impresivni golgeterski niz naših internacionalaca širom Evrope u ova dva praznična dana večeras je nastavio i Luka Jović, koji je postigao vodeći gol za Ajntraht u duelu sa ekipom Hofenhajma.

Njihov duel je završen bez pobednika, rezultatom 1:1, a Luka Jović je početkom drugog poluvremena pogodio mrežu gostiju. Sve se dogodilo posle prodora i centaršuta Volfa sa desne strane, a srpski napadač je loptu sačekao u petercu i prosledio je u mrežu - 1:0.

Taj pogodak možete da vidite OVDE.

Ipak, nije bilo dovoljno za pobedu, pošto je Gnabri izjednačio već u 56. minutu, postavivši konačnih 1:1, a samo minut ranije trener Niko Kovač morao je da izvede iz igre Jovića koji se požalio na povredu.

Osim Luke Jovića, u ekipi Ajntrahta nastupio je i Mijat Gaćinović, koji je u 61. minutu zamenio Boatenga.

Ovo je bila pretposlednja utakmica 29. kola Bundeslige, a u poslednoj se sastaju Lajpcig i Leverkuzen u ponedeljak.