nedelja 15.04.2018.
18:10

Fudbaleri madridskog Atletika rutinski su slavili u duelu 32. kola na svom stadionu.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Izabranici Dijega Simeonea slavili su na "Vanda Metropolitano" stadionu protiv ekipe Levantea rezultatom 3:0 (1:0).

Poveli su Madriđani u 33. minutu, strelac je bio Anhel Korea. Argentinac je odličnim lažnjakom napravio sebi prostora za udarac, šutirao je matirao golmana gostiju za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon tri minuta igre u nastavku Grizman pocepao mrežu gostiju. Vrsaljko mu je poslao loptu sa desne strane, a Francuz je efektno, desnom nogom, poslao pravu raketu iza leđa golmana gostujuće ekipe.

Konačan rezultat postavio je Fernando Tores u 77. minutu susreta. Korea je fantastično prošao, uposlio je "El Ninja", koji hvata lep volej i loptu šalje iza leđa golmana Levantea za konačnih 3:0.

Atletiko je tako ostao na drugom mestu na tabeli sa 11 bodova manje od vodeće Barselone i šest bodova više od treće plasirane Valensije, kao i sedam od četvrtoplasiranog Reala, koji ima utakmicu manje.

Levante će se do kraja boriti za opstanak, trenutno su prvi iznad crte, sa pet bodova više od Deportiva.